יו"ר העבודה במתקפה חריפה נגד בנו של ראש הממשלה: בעקבות הפוסט של בנו של רה"מ ובו נטען כי יצחק רבין "רצח ניצולי שואה באלטלנה", מפלגת העבודה-גשר ארגנה אמש (שבת) מחאה בכיכר רבין. לאחר האירוע השווה פרץ בין יאיר נתניהו לבין רוצחו של ראש הממשלה. במהלך המחאה הפעילים אף צבעו את המזרקה בצבע אדום על מנת לסמן את הדם שנשפך.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יאיר נתניהו הסיר הערב את הפוסט הראשון שעורר סערה, אך הותיר בחשבון הטוויטר שלו התבטאויות אחרות שמאשימות את רבין בפשעים וברצח חפים מפשע שהיו על סיפון האלטלנה. 

יו"ר העבודה-גשר, ח"כ עמיר פרץ, נאם ליד האנדרטה לרבין, לצד חברי כנסת בעבר ובהווה ולצד שמעון שבס, שהיה מנכ"ל משרדו של ראש הממשלה לשעבר. "אל תתבלבלו. הידיים על המקלדת ידי יאיר, אבל הקול, קול נתניהו", אמר פרץ, "משפחת נתניהו מעולם לא ירדה מהמרפסת". בנוסף לצביעת מי המזרקה ב"דם", הוקרנו על מסך בכיכר אירועי ההסתה שקדמו לרצח רבין.

עמיר פרץ בכיכר רבין במחאה על דברי יאיר נתניהו
עמיר פרץ בהפגנה בכיכר רבין | צילום: דוברות העבודה-גשר

פרץ לא השווה בין יאיר נתניהו ליגאל עמיר במהלך העצרת - אך עשה זאת בהודעת דובר לעיתונות שפרסם לאחר האירוע: "אני קובע פה, יאיר נתניהו מסוכן מיגאל עמיר. יגאל עמיר כבר לא ירצח אף אחד. הוא בכלא לשארית חייו. אבל הרבה יגאל עמירים קוראים עכשיו את הציוצים, מקשיבים טוב טוב להיעדר ההסתייגות ממנהיגם, האבא, ומבינים מה עליהם לעשות".

פרץ גם האשים את ראש הממשלה נתניהו בכך ש"עמד מאחורי הרוצח - מנהיג אופוזיציה שהלך בצומת רעננה שמאחוריו ארון קבורה ועמד במרפסת בכיכר ציון שמתחתיו פוסטרים של רבין במדי אס אס. אז, הוא נלחם לעצור את תהליך השלום, היום הוא נלחם לשמר את כסאו".

יו"ר העבודה, שכבר הודיע כי יגיש קובלנה נגד יאיר נתניהו, קרא למשטרה לחסום את חשבון הטוויטר של בנו של ראש הממשלה "לפני שיהיה מאוחר מדי". עוד הוסיף: "אני קורא מפה ליועץ המשפטי לממשלה – האחריות עליך. אותי פחות מעניין שמפניות וסיגרים. אותי מעניין לעצור את הרצח הבא! רק בכוחך לעצור את הטירוף הזה. משטרת ישראל והשב"כ חייבים לפעול כדי לעצור את ההסתה המסוכנת הזאת שפוגעת בכל חלקה טובה בישראל ומכשירה את הרצח הבא".

 עמיר פרץ בכיכר רבין במחאה על דברי יאיר נתניהו
עמיר פרץ נושא דברים במחאה על דברי יאיר נתניהו | צילום: דוברות העבודה-גשר

בסוף השבוע פרסם יאיר נתניהו בחשבון הטוויטר שלו ציוץ ובו טען כי רבין רצח ניצולי שואה באלטלנה. הערב, בנו של ראש הממשלה המנוח, יובל רבין, הגיב לציוץ של יאיר נתניהו וכתב: "לקבוע שרבין רצח ניצולי שואה זה המשך ישיר לפוסטר של רבין במדי אס-אס. אולי הפעם היועץ המשפטי לממשלה יפעל נגד המסיתים?".

בנוסף, רבין הבן שיתף סרטון עם הדברים שנשא רה"מ נתניהו בישיבה מיוחדת של הכנסת לזכר יצחק רבין שהתקיימה ב-1 בנובמבר 2017. בסרטון, אומר רה"מ נתניהו: "תתפלא יובל, אני מבין את הכאב שלך אל מול גלי ההכפשות וההשמצות נגד אביך, האמן לי -  אני מבין את זה". לצד הסרטון ששיתף, כתב יובל רבין: "לא האמנתי לו".

עם צאת השבת, התייחס רה"מ בנימין נתניהו לדברים והודיע: "אני לא מסכים עם הדברים שכתב בני יאיר על יצחק רבין ז"ל. עמדותיו של יאיר הן שלו בלבד ועל דעתו".