לאחר שהכחיש כי הוא הקליט את השיחות עם ראש הממשלה, והגיש תלונה במשטרה בשביל לברר מי אחראי להדלפה - הערב (שלישי) פרסמנו ב"מהדורה המרכזית" את תוצאות בדיקת הפוליגרף הפרטית שעבר שר התקשורת לשעבר, שהחליט ללכת צעד קדימה ולעבור בעניין בדיקה מיוזמתו. מתוצאות הבדיקה עלה: קרא דיבר אמת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

פרסום ההקלטות של ראש הממשלה נתניהו גוער בשר התקשורת שלו, איוב קרא, ודורש ממנו לסגור את מועצת הכבלים והלוויין עורר סערה רבתי במערכת הפוליטית, וביום שלמחרת קרא הלך להגיש תלונה על האזנת סתר לו ולראש הממשלה ביחידת להב 443 של המשטרה.

מאז שפרצה הסערה בשבוע שעבר, מלווים את קרא יועץ המשברים חיים גריידינגר ועורכת הדין רווית וקסברגר, שמייעצים לשר התקשורת לשעבר. במקביל קרא העביר לראש הממשלה מסרים כי לא הוא הקליט את השיחה, ולנוכח העובדה שרבים לא האמינו לו - הוא בחר ללכת צעד קדימה ולעבור בדיקת פוליגרף, במכון שהוא בחר - מכון "ש. כספי" בהנהלת שמעון כספי, קצין משטרה לשעבר ובעל משרד לחקירות פרטיות כיום.

מדוח הסיכום של בדיקת הפוליגרף של השר לשעבר עלה כי אלו השאלות שהוא נשאל במכון:

האם אתה הקלטת את ראש הממשלה בהיותך ח"כ ו/או שר?

האם אתה שותף ו/או מעורב עם אחר בהקלטת ראש הממשלה בהיותך ח"כ ו/או שר?

האם אתה העברת לתקשורת את הקלטת ראש הממשלה איתך (בעניין ערוץ 20)?

האם אתה שותף או מעורב עם אחר בהעברת הקלטת ראש הממשלה איתך לתקשורת?

קרא השיב בשלילה לשאלות הללו, ומניתוח תוצאות בדיקת הפוליגרף עלה כי אין סימנים לאמירת שקר של קרא על כלל השאלות. בשורה התחתונה על פי הדוח: איוב קרא דיבר אמת וההמלצה היא לבצע בדיקות פוליגרף בנושא לעובדים אחרים המעורבים בשיחה.

"אני נאמן, מסור לדרך שלי ואין לי ספק שהיה דבר נכון לעשות", מסר איוב קרא בתגובה. "בעצם הוכחנו היום שאין לי שום קשר למה שפורסם והייתה כאן מזימה מרושעת של פושעים".‎

איוב קרא (צילום: קובי ריכטר /TPS ‎, חדשות)
"הייתה כאן מזימה מרושעת של פושעים" | צילום: קובי ריכטר /TPS ‎, חדשות

בהקלטות שנחשפו לפני כשבוע בחדשות 13 נתניהו נשמע צועק על שר התקשורת דאז, איוב קרא, ומורה לו איך להתנהל במשרד התקשורת אחרי שנאלץ לעזוב אותו. בשיחות בהן השתתפו קרא ובכיר נוסף מהליכוד, ניסה נתניהו להתערב בפיקוח על ערוצי טלוויזיה, למרות הסכם ניגוד העניינים האוסר עליו לעשות זאת.

בהקלטות נתניהו נשמע מחלק הוראות ומתווה כיצד צריך לפעול כדי להציל את ערוץ 20, המזוהה עם הימין ועם סיקורו האוהד לראש הממשלה. אחת השיחות התקיימה בשנת 2017 ועסקה בהסדרת מעמדו של ערוץ 20, שבאותה תקופה לא קיבל היתר לשדר חדשות. בשיחה נתניהו הציע לבטל את מועצת הכבלים והלוויין, המפקחת על שידורי הערוץ.