זה קרה, לכאורה, במקומות מסתור שונים - בחורשות, ואפילו בתוך כותלי בית הספר. שם, לפי שיחה של נפגעת ואם של נפגעת אחרת עם מגזין N12, מנכ"ל עמותת "אריות יהודה", יוסף אוחיון, ביצע עבירות מין בקטינות שאותן הצליח ללכוד בעזרת קסם אישי והרבה כריזמה. "הוא הגשים את הפנטזיות המיניות שלו על הבת שלי", מספרת אימא של אחת הנפגעות. כך תיארה נפגעת של אוחיון את היחסים המעוותים: "הוא ביצע עבירות מין בצעירות שסיפקו עבורו את הפתרונות לסטיות".

עד עתה, נגד אוחיון התלוננו במשטרה 5 צעירות שכיום בשנות ה-20 לחייהן. בזמן המקרה הן היו בנות עשרה.  גורמים המעורים בפרטי המקרה אומרים כי אוחיון הודה בחקירתו ובשיחת דיבוב שנערכה איתו בחלק גדול מהחשדות נגדו. מעצרו מוארך כעת עד ל-30.05. בדיון הארכת מעצרו טען נציג המשטרה לחשד שאוחיון ניהל מערכות יחסים משולשות וקיים יחסי מין בתוך כותלי בית הספר. בנוסף, מנהל בית ספר בירושלים נחקר באזהרה בפרשה.

העדויות נגד אוחיון הגיעו במקביל לתחושות הערצה מצד מי שעבד איתו או היה חניך שלו. רבים מאלה ששוחחו עם N12, בהם מדריכים לשעבר בעמותה, הופתעו למשמע המעשים שמיוחסים לו. אפילו קבוצת תמיכה באוחיון של חניכים נפתחה בפייסבוק כדי לעמוד מאחוריו. עם זאת, העדויות שמובאות כאן מעלות תמונה קשה של פגיעות מיניות קשות, לכאורה, של מדריך באלה שהעריצו אותו ובטחו בו אולי יותר מבכל אדם אחר. 

"שיבש לי את המציאות ועיוות אותה"

מעל כל העדויות, העדות של הודיה (שם בדוי) בת ה-16, חניכה שטוענת שנפגעה מאוחיון, קשה במיוחד. "הוא יצר תלות של הבנות בו, באופן מדורג", היא סיפרה ל-N12. "המעבר למעשים אינטימיים היה קצר. המניפולציות שהיה מפעיל כדי להוביל ליחסים גופניים: מגע ראשוני קל. היה מלמד על תווי פנים. היה נוגע בפנים באופן אקראי עד שהיה מרגיל לנגיעות".

יוסף אוחיון, החשוד שביצע עבירות מין בנערות (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
חשד ליחסי מין בתוך כותלי בית הספר, יוסף אוחיון בבית המשפט | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

"המעבר לחיבוקים ונשיקות קרה אחרי מספר מפגשים, ומשם המעבר לקיום יחסי מין היה מהיר", הוסיפה הודיה. "זה עבר לתדירות גבוהה, יום-יומית, ביוזמתו. גם במקומות ציבוריים, בתוך בתי הספר אחרי שעות הלימודים, ביערות ובאתרי טבע".

הודיה הוסיפה: "זה הוביל לתלות מוחלטת שלי בו. הוא שיבש לי את המציאות והפך אותה לדבר מעוות. הרגשתי שהוא יצר אצלי עיוות מציאות ודפוסי התנהגות לא נכונים, טראומה מתמשכת, דפוסי התמכרות, אכילה רגשית". עוד מספרת הודיה שיש נערות שהיו איתו בקשר של חודשים, ולעיתים אפילו שנים, כולל אחרי הגיוס לצבא.

"הוא ביצע עבירות מין בצעירות שסיפקו עבורו את הפתרונות לכל הסטיות", אמרה. "כשלא היה בא לו יותר, הוא היה זורק את הנערות בבת אחת. זורק - ומשאיר אותן בלי כלום. אני הייתי מכורה אליו. מעבר לתלות והאינטימיות, הייתה לי חרדת נטישה. אחרי שהוא עזב אותי הייתי שבורה והפסקתי להגיע למפגשי העמותה. נשארתי לבד".

חומרי החקירה מעלים חשד לשיטה קבועה שבאמצעותה גייס אוחיון עשרות בנות לקיום קשרים מיניים אתו, הכוללים גם יחסי מין סאדו-מזוכיסטיים. "הוא יצר מעין 'כת' שבה הוא האליל של אותן הבנות", אמר נציג המשטרה בהארכת המעצר הראשונה.

גם הודיה מאשרת את הדברים: "הפכנו למעין כת של צעירות שמספקות את כל הפתרונות לכל הסטיות שלו. הוא היה קורא לי בת-חסות. הפכתי לסוכנת משנה שלו והרגשתי בזמנו זכות גדולה להפוך לכזאת".

קולגה של אוחיון העיד אף הוא במשטרה על הפרשה שהחלה לאחר עזיבתו. הוא אף הוכנס לחדר החקירות יחד עם אוחיון ושמע ממנו, על פי מקורות, הודאה בחלק מהמעשים שמיוחסים לו.

"שלחתי את בתי לידי השטן"

אימה של אחת הנפגעות שוחחה עם N12 וסיפרה: "למרות היותי חשדנית, הוא הצליח לעבוד עליי. ואני בן אדם חשדן. הוא מנהל עמותה של כושר קרבי והעצמה אישית, והוא משתמש בכל הסלוגנים. הוא מצליח להקסים את הילדים ברמה שהילדים שלי היו רצים אחריו. אני הגעתי למצב שבו אמרתי לו - 'איך אתה עושה את זה?', הוא אמר לי שהוא מדבר איתם בגובה העיניים".

יוסף אוחיון, חשוד בעבירות מין בנערות, מנכ"ל עמותה
בני הנוער העריצו אותו, יוסף אוחיון

האם מספרת איך כעבור זמן מה היא התחילה לחשוד שמשהו לא בסדר. "לאט לאט הבת שלי הייתה מתחילה להגיע מאוחר הביתה. היא הייתה מתמרדת, וזה לא הסוג ילדה הזאת", תיארה. "אחרי כן הבנתי שהוא הגשים את הפנטזיות שלו על הבת שלי. הוא סיפר לי שהאישה הראשונה שהוא שכב איתה הייתה אימא של חבר, ואני זוכרת שהזדעזעתי. אמרתי לו - מה אתה לא נורמלי, והוא אמר - אני מאוד מודה לה על זה".

"פעם אחת קלטתי מבט שהוא זורק לבת שלי", הוסיפה. "הוא תקע בה מבט של גבר חרמן כזה, הוא נשך את השפה התחתונה כזאת והסתכל עליה, ואז האסימון נפל לי. הבנתי שמשהו לא הגיוני. הוא העביר אותנו גיהינום, נראה שהנפש של הילדה שלי נהרסה".

התביעה: תמונה עגומה וקשה מאוד

אוחיון חשוד בביצוע עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, בעילת קטינה בת 16-14 שאינה נשואה, בעילת קטינה בת 18-16 תוך ניצול יחסי תלות, מרות, חינוך או השגחה או תוך הבטחת שווא לנישואין, איומים, שיבוש מהלכי משפט והספקת או רכישת משקה משכר לקטין.

בדיון הארכת המעצר האחרון, נציג התביעה התייחס לממצאי החקירה הראשונים. "מדובר במערכות יחסי מין אשר כללו יחסי מין בדרכים שונות ומגוונות, בנות שביקש להביא לקשר משולש", תיאר הנציג מטעם התביעה . "אציין כי חלק מהבנות נזקקו לטיפול פסיכולוגי וכי נגרמו להן נזקים נפשיים קשים". 

הוא הוסיף: "ככל שהחקירה מתקדמת עולה תמונה עגומה וחמורה מאוד. אנו עושים בדיקה במערכת החינוך, איך המשיב הצליח להונות את המערכת ולהיכנס לבתי הספר הגדולים, לפגוע בבנות וכן קיים מערכת יחסים אינטנסיבית, יום-יומית, וקיים יחסי מין עם כל אחת ואחת מהן. נאצלנו לחקור את אחד ממנהלי בתי הספר הגדולים באזהרה. מדובר בחקירה שהתגלתה כמסועפת, מורכבת ורגישה ביותר".

עורכת הדין של יוסף אוחיון נגה ויזל (צילום: ענת ביטוי)
נגה ויזל, עורכת הדין של החשוד יוסף אוחיון | צילום: ענת ביטוי

עורכת הדין נוגה ויזל המייצגת את יוסף אוחיון מסרה בתגובה: "במהלך החקירה ניסו חוקרי המשטרה להפעיל על מרשי מניפולציות זולות כדי שיודה בדברים שלא עשה, בין היתר באמצעות מניעת אוכל ולחץ על בני המשפחה שבוודאי אינם חשודים בכלום. לצערי המשטרה ניזונה מרכילויות זולות ולא מתעסקת בראיות. נכון לעכשיו, כשבוע לאחר מעצר הלקוח שלי שלווה בהד תקשורתי ויחצ"ני גדול מטעם המשטרה, טרם התקבלו חומרי החקירה וההגנה עובדת על 'עיוור', מרשי מכחיש כל קשר לחשדות נגדו".