בשעות האחרונות מספר רב של אזרחים במדינה קיבלו הודעה חשודה לטלפון שלהם, אשר בה נכתב באנגלית: "החייל (שם של מקבל ההודעה). קללת העשור השמיני עדיין לא הגיעה, והיא תתפוס אתכם ואת מדינתכם. זמנכם נגמר, האדמה שלנו תשוחרר והגופות שלכם יהפכו לגשרים של חירותנו. שקר הניצחון שהממשלה שלכם טוענת הוא רק ניסיון להסתיר את מבוכת ההפסד. גאוות המרכבה (הטנק) נאנסה, אגדת הצבא שלכם התאדתה, הקולגות שלכם מתו בחור המוות של עזה. כל זה קרה לטובת הרווח האישי של נתניהו. האם אתם תהיו הגופה הבאה בבית הקברות של עזה כדי לעזור לנתניהו"?

כעת מערך הסייבר של ישראל הוציא הודעת הבהרה שגם הפעם מדובר בפייק: "בשעות האחרונות התקבלו במערך הסייבר הלאומי ובמשטרת ישראל דיווחים מאזרחים רבים המקבלים הודעות SMS אישיות הכוללות דברי נאצה. מדובר בהודעות כזב, fake news, שמטרתן לעורר תבהלה בציבור בזמן מלחמה. משטרת ישראל ומערך הסייבר הלאומי פועלים כעת לאיתור מקור ההודעות ולחסימת ההפצה. הציבור מתבקש שלא להשיב להודעות, להתעלם מתוכנן ולחסום את המספר ממנו נשלחו".

View this post on Instagram

A post shared by מערך הסייבר הלאומי (@israel.cyber)

זאת לא הפעם הראשונה שתומכי חמאס או פעילי חמאס שולחים הודעות אס.אמ.אס, אך הפעם נראה שהם הצליחו לשים את ידם על מאגר מספרים ולשלוח הודעות אישיות לאזרחים.