גם לכם נמאס שחשבונות מפוקפקים מתייגים אתכם על פוסטים פרסומיים באינסטגרם? במטא מנסים למצוא פתרונות על מנת לשים סוף לתופעה. החברה מודיעה היום (ראשון) על שורה של צעדים שאמורים לעזור למשתמשים להבין מי עוקבים אחריהם, ולפעול על מנת למנוע את האפשרות שמשתמש המפעיל הונאה יתייג אותם בפוסטים שלו.

החברה הודיעה כי תזהיר משתמשים במידה ועוקבים אחריהם חשבונות שמתייגים משתמשים רבים. אם חשבון חשוד מעוניין לעקוב אחריכם, אינסטגרם תציג לכם אזהרה שתבקש מכם לבחון מחדש את החשבון החשוד. לפי מטא, הכלי נבדק בסוף 2022 ונמצא כי בכ-50% מהמקרים, אנשים דחו בקשות חשודות.

אינסטגרם תציג אזהרה דומה בפני משתמשים אם חשבון החשוד בהונאה יבקש לשלוח להם הודעה פרטית. לפי מטא, גם כלי זה נבחן בסוף 2022, ובכ-40% מהמקרים אנשים דחו הודעות חשודות.

בנוסף, אינסטגרם תשלח הודעת תזכורת לכלל המשתמשים שלה להיכנס להגדרות הפרטיות שלהם ולבחור מי יכול לתייג אותם על פוסטים ומי יכול לשלוח לכם הודעות. ההודעה תשלח לכל משתמש שתוייג בידי חשבון שאחריו הוא לא עוקב. משתמשים יוכלו להגדיר בצורה מדויקת יותר מי יכול לראות את החשבון שלהם, מי לתייג אותם ומי יכול לשלוח הודעות פרטיות. השינויים האלה נכנסו לשימוש בכל העולם, כולל ישראל.