רינאד היא ילדה בת 10 מעזה שהפכה בשבועות האחרונים לכוכבת טיקטוק ואינסטגרם. רינאד מתעדת את חיי היומיום שלה בצל המלחמה בעזה ומעלה מתכונים למאכלים שכולנו מכירים, עם התאמות למצב שבה נתונה הרצועה תחת הלחימה. כך לדוגמה, השבוע היא העלתה סרטון (לא מאוד מגרה, בלשון המעטה) להמבורגר שהכינה מלוף, עוגת תפוזים שנאפתה בטאבון וכנאפה משברי פיתות. כמו כן, רינאד מעלה סרטוני "אנבוקסינג" (פתיחת חבילות) לארגזי הסיוע שמגיעים לעזה ממדינות שונות.

View this post on Instagram

A post shared by Dr Nourhan (@dr.nourhan99)

את החשבון של רינאד מנהלת אחותה הגדולה, נורהאן, שפתחה קמפיין מימון המונים שנועד לגייס כסף עבור המשפחה לבריחה מעזה. לא מעט כוכבי רשת עזתים בוחרים בפרקטיקה הזו, כמו לדוגמה האחיות חיה ומראם ברגות, יוטיובריות עם  4.8 מיליון עוקבים שגייסו יותר מ-70,000 דולר שנועדו לסייע למשפחה שלהן לברוח מעזה.

בעמוד קמפיין מימון ההמונים שפתחה נורהאן עבור המשפחה, היא כתבה כך: "רינאד, אחותי הקטנה, סובלת מהפרעות פסיכולוגיות קשות לאחר שבתחילת המלחמה הייתה עדה לאירוע שבו מספר ילדים התפזרו לרסיסים עקב הפצצת הבית שמול הבית שלנו. אני מנסה לשמור על מצבה הנפשי על ידי יצירת תוכן ופרסומו באינסטגרם כדי שהיא לא תתעסק בחדשות. אבל שמירה על מצבה הנפשי אינה מספיקה, אני רוצה לשמור על חייה גם כן".

View this post on Instagram

A post shared by Renad from Gaza (@renadfromgaza)

נורהאן מספרת שיציאה מעזה עולה כ-5,000 דולר עבור בן אדם אחד, כך שעבור כל 8 בני המשפחה הם זקוקים ל-40,000 דולר. נכון לרגע זה, קמפיין מימון ההמונים הצליח לגייס 62 אלף דולר כך שהוא חצה את היעד, אך הגיוס נמשך. בינתיים, החשבונות של רינאד זוכים להצלחה רבה ברשתות החברתיות - בחשבון האינסטגרם יש לה 117 אלף עוקבים, ואילו בטיקטוק 45 אלף עוקבים. 

אחד מהסרטונים שלכדו את תשומת הלב של המגיבים - כולל אלה מישראל - הוא סרטון שבו רינאד לובשת חולצת בית ספר ירוקה עליה מתנוסס לוגו של בית ספר יסודי ישראלי בשם בית ספר בן גוריון בראשון לציון. לא ברור איך חולצה של בית ספר יסודי בראשון לציון הגיעה בכלל לעזה, איך הדבר בהחלט הצליח לעורר את סקרנות הגולשים.

View this post on Instagram

A post shared by Renad from Gaza (@renadfromgaza)

"אני בהלם מהחולצה", כתבה מגיבה אחת בטיקטוק, ואילו אחרת הוסיפה: "החולצה הגיע מהסיוע ההומניטרי?". ייתכן שהחולצה נבזזה מאחד מהבתים אליהם פלשו המחבלים ב-7.10, או שהגיעה לעזה עם ציוד אישי של חייל מילואים. ספק אם הילדה עצמה מבינה מה משמעות הלוגו שמתנוסס על חולצתה.

בשם המשתמש שלה הוסיפה רינאד אמוג'י של אבטיח, שהפך כידוע לסמל המאבק הפלסטיני לאור הצבעים שמופיעים בו - אדום, ירוק ושחור.