השם סאלח אלג'פראווי כנראה לא מוכר לכם וזה בסדר, אבל התמונות שלו אולי כן. אלג'פראווי הוא משפיען רשת עזתי, עד כמה שאפשר להיות משפיען רשת בעזה. לאחרונה הוא התפרסם בישראל בזכות סרטון שהפיץ יוסף חדאד, שר ההסברה הלא רשמי של ישראל, בו נראה אלג'פראווי צוהל על רקע הטילים שנורו לישראל בתחילת המלחמה ולאחר כמה ימים בוכה על מר גורלו כאשר צה"ל תוקף בעזה. 

View this post on Instagram

A post shared by יוסף חדאד - Yoseph Haddad (@yosephhaddad)

התמונות של אלג'פראווי צוחק תחילה ובוכה בהמשך הפכו לתבנית מעולה למם שהתפשט ברשתות החברתיות בישראל, כאשר גולשים רבים לקחו את התמונה שלו צוחק בתור רפרנס לדבר חיובי והתמונה שלו בוכה לאחר שגילה כי התאכזב. התבנית די דומה למם המפורסם של הזמר דרייק (למטיבי לכת).

בסופו של דבר, אותה תבנית חצתה את הים והגיעה גם לעמודי ממים בחו"ל כמו 9GAG המפורסם ופורומים שונים ברדיט. לצערנו חלק מהתגובות שהתקבלו לבדיחות על אלג'פראווי סבלו מניחוח אנטישמי רע והמם לפעמים נוצל דווקא נגד ישראל.

אבל בואו נחזור לחלק היותר החיובי בסיפורו של אלג'פראווי, כוכב הרשת שמחזיק במעל ל-1.5 מיליון עוקבים באינסטגרם, ונראה שירד מהאוויר ממש בזמן כתיבת שורות אלה. אלג'פראווי עסוק בימים אלו בלהציג את החיים הקשים של אזרחי עזה שכוללים כמובן מבנים הרוסים והרבה פצועים בבתי חולים, חלק מהתכנים שלו נאלצים לעבור צנזורה ע"י מטא, מכיוון שנחשבים לקשים לצפייה.

לאחרונה עלה לרשתות סרטון נוסף בו כביכול אלג'פראווי פצוע בעצמו בבית חולים ונראה במצב קשה (לפחות לפי התגובות של האנשים סביבו). אותו סרטון הפך בעצמו לבדיחת רשת לאחר שמספר רב של גולשים ב-X, טוויטר לשעבר, העלו כמה טענות שמפריכות את אמינותו.

למשל, אף מכשיר רפואי לא דולק סביבו למרות שהוא כביכול במצב קשה, חלק התייחסו לגופו שנראה במצב טוב יחסית לפצוע קשה, ואף הביאו דוגמאות לטיפולים שהוא אמור לעבוד, אם באמת נפצע מהפצצות צה"ל. גם העובדה שחשבון האינסטגרם עדיין פעיל והוא מעלה תכנים, ממש כמו הסטורי האחרון מלפני 8 שעות בו הוא נראה מחייך וכותב שהוא הולך לישון. 

אומנם אין לנו הוכחה חותכת שאלג'פראווי זייף את הפציעה שלו, אבל כל הסימנים מראים שמדובר במשחק די גרוע, גם העובדה שהסובבים אותו מלטפים אותו גרם לכמה ישראלים לצחוק על הסרטון המדובר.

בסרטון הזה שפורסם היום, נראה שהוא כבר התאושש מהפציעה.