גוגל ממשיכה להילחם במפגינים של ארגון "No Tech for Apartheid", ארגון המוחה על העסקה של גוגל עם ממשלת ישראל בפרויקט נימבוס. על פי הארגון, גוגל פיטרה 20 עובדים נוספים שהשתתפו בהפגנות שהתקיימו לפני כשבוע, ובכך מגיע מספר המפוטרים ל-50 עובדים.

ארגון No Tech for Apartheid טוען שחלק מהמפוטרים היו "עוברי אורח שאינם משתתפים במחאה" במהלך ההפגנות ביום שלישי שעבר, שבמהלכן עובדים פרצו והתבצרו במשרדי גוגל בניו יורק ובסאניווייל, קליפורניה. הארגון טוען שהפיטורים ההמונים הם "פעולת תגמול אגרסיבית ונואשת" מצד ענקית הטכנולוגיה.

"גוגל מגיבה בזעם בגלל שמנהלי החברה נבוכים מהכוח שהפגינו העובדים במפגשים ההיסטוריים של יום שלישי שעבר, כמו גם מהתגובה השגויה שלהם אליהם", נכתב בהצהרה של קבוצת No Tech for Apartheid. "כעת, התאגיד נוקם על כל עובד שהיה פיזית בקרבת המחאה - כולל אלה שלא היו מעורבים בה כלל".

העובדים גם נשבעו להמשיך את הפעילות המחאתית במקום העבודה, ואמרו שהם מקווים לשלוח מסר למנהלי החברה: "לא נפסיק להילחם ולא נסוג".

בגוגל הגיבו לידיעה: "כפי שציינו, המשכנו לחקור את ההפרעות שבוצעו בבניינים שלנו ב-16 באפריל. בחנו מידע נוסף שסיפקו עמיתים לעבודה שהופרעו פיזית על ידי אותם עובדים, שלקחו חלק באירוע ולקח זמן רב יותר לזהות אותם, בין היתר בגלל שחבשו מסיכה ולא ענדו את תג העובד שלהם. חקירת האירועים הללו הסתיימה כעת, והפסקנו את העסקתם של עובדים נוספים שנמצא שהיו מעורבים באופן ישיר בהפרעות הפיזיות. חשוב להדגיש, שכל אחד מאלה שהעסקתם הופסקה היה מעורב באופן אישי בהפרעות בתוך הבניינים שלנו. בדקנו את המידע בקפידה שוב ושוב".

בשבוע שעבר, בעקבות ההפגנות, שלח מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ'אי תזכיר לכלל עובדי החברה שקרא להם להרחיק את המחאה ממקום העבודה. המנכ"ל אמר לעובדים כי "זהו עסק, ולא מקום לפעול באופן שמפריע לעמיתים לעבודה". פיצ'אי המשיך ודחק בעובדים שלא "לריב על נושאים מפריעים או לדון בפוליטיקה" במקום העבודה.