קמתם בבוקר מבולבלים ולא הבנתם האם הטלפון עבר לשעון קיץ או לא? או שאולי גיליתם שאתם בעצם בשעון ביירות בזמן ששאר האנשים סביבכם התקדמו שעה, זה ייתכן. וגם הפעם האשמה היא על שיבושי ה-GPS של צה"ל בעקבות המלחמה.

בעיקר תושבי הצפון סובלים מהבעיה הזאת, אבל גם אזרחים באזורים דרומיים יותר יכולים לחוות הבלגן בשעון. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להעביר ידנית את הכיוון האוטומטי לפי אזור זמן לאזור ירושלים. אם תשנו את השעה ולא תגדירו את המיקון ידני הוא יחזור כל הזמן לשעון חורף, כמו השעה שכרגע בבירות.

כזכור מאז ה-7.10 תושבים רבים סובלים מבעיות GPS שמשפיעות על אפליקציות ניווט כמו וייז, גוגל מפס ומפות של אפל. כתוצאה מכך המשתמשים "מצאו" את עצמם בלבנון או מצרים לא פעם, אפילו משתמשי טינדר בצפון קיבלו מאצ'ים עם השכנים שלנו מעבר לגבול.

בקבוצות שונות של משתמשי אפל כמה גולשים התלוננו: "השעון התחלף אוטומטית ועכשיו לא מצליחה לשנות. יש פתרון?". גולשת אחרת סיפרה ל-mako: "אני כל היום רודפת אחרי השעון. אני משנה אותו והוא כל הזמן משנה לי את השעה, אני צריכה להכנס לגוגל כדי לבדוק מה השעה עכשיו. אני לא מבינה מה לא נכון בהגדרות". אז הנה אנחנו מזכירים לכם:

איך מחליפים לשעון קיץ באייפון?

הגדרות - כללי - תאריך ושעה ולוודא ש-"כיוון אוטומטי" דלוק ושאתם על ירושלים. אם הכיוון האוטומטי מראה עיר אחרת יש לשנות ידנית לירושלים

החלפת לשעון קיץ במכשירי אייפון

 

איך מחליפים לשעון קיץ באנדרואיד?

כל מכשיר אנדרואיד הוא קצת שונה אבל העיקרון דומה. הגדרות - שם יש שורת חיפוש עם זכוכית מגדלת - וצריך לכתוב "שעה", ולבחור "תאריך ושעה", ושם לחפש "אוטומטי" ולוודא שזה דלוק. במידה וזה לא עובד לשנות לידני ולבחור שעון ירושלים. 

החלפה לשעון קיץ במכשירי אנדרואיד