פאדי קוסגרייב, מי שנמנה עם מייסדי ועידת הטק Web Summit, אחד מכנסי הטכנולוגיה והסטארט-אפים הגלובליים הגדולים בעולם, וכיהן בעבר כמנכ"ל שלה, הודיע היום (ב') בחשבון הלינקדאין שלו כי הוא חוזר לתפקיד מנכ"ל הוועידה. 

● יזם ועידת ההייטק שתקף וגינה את ישראל, חזר בו
● היזם שהרגיז את צמרת ההייטק הישראלי התפטר מתפקידו
● הכירו את האיש שהצליח להרגיז את כל צמרת ההייטק הישראלי
 כנס ווב סאמיט נערך למרות ההתבטאויות האנטי-ישראליות: "רק רוצים ליהנות"
 היזם האנטי-ישראלי שהכעיס את ההייטק הישראלי מאיים בתביעה

כזכור, באוקטובר האחרון, לאחר מתקפת הטרור הרצחנית של חמאס על יישובי הדרום, צייץ קוסגרייב מספר ציוצים המגנים את התגובה הישראלית, זאת ללא גינוי פעולות ומעשי הטרור של חמאס, מה שהוביל לכך ששורה של משקיעים, כמו גם יזמי הייטק ישראלים, גינו את העמדה שתפס. במקביל, מספר ענקיות טכנולוגיה הודיעו כי הן מסירות את השתתפותן מכנס Web Summit, ביניהן גוגל, מטא (חברת-האם של פייסבוק), אינטל ואמזון.

בתגובה לכך, וטרם הודיע על התפטרותו מהתפקיד, חזר בו קוסגרייב ואף פרסם התנצלות, במסגרתה כתב כי "אני מגנה ללא סייג את המתקפה המרושעת, המגעילה והמפלצתית של חמאס ב-7 באוקטובר. אני קורא גם לשחרור, ללא תנאי, של כל בני-הערובה. כהורה, אני מזדהה עמוקות עם משפחות קורבנות המתקפה".

עוד כתב קוסגרייב כי הוא "תומך חד-משמעית בזכותה של ישראל להתקיים ולהגן על עצמה". לאחר מכן הוא הודיע על התפטרותו, ומהוועידה נמסר אז כי ימונה מנכ"ל חדש לתפקיד. 

"לקחתי פסק-זמן" 

כעת מודיע קוסגרייב על חזרתו לתפקיד. בהודעת חזרתו אין הוא מתייחס כלל לסערה שהתחוללה סביב ה-7 באוקטובר, וכותב בין היתר כי "זו הייתה הפעם הראשונה שלקחתי חופש מזה 15 שנה. זה העניק לי זמן לחשוב על Web Summit, על ההיסטוריה שלה, למה התחלתי את זה לבד מחדר השינה שלי, ומה רציתי שהוועידה הזאת תהיה".

הוא הוסיף כי "לקחתי את פסק-הזמן כדי להתחבר מחדש עם חברים ותיקים של Web Summit, הקשבתי למה שיש להם להגיד ולמה שהם רוצים מ-Web Summit".

עוד כתב כי "כל-כך הרבה התקדמות טכנולוגית מדהימה, מערכות יחסים, שותפויות וחברויות צמחו מהאירועים שלנו, ואני רוצה להמשיך לבנות את זה", וציין כי "אני רוצה לבנות קהילות חזקות עוד יותר בתוך Web Summit".

קוסגרייב סיכם בכך ש"ככל ש-Web Summit נהיית גדולה יותר, המטרה שלנו צריכה להפוך אותה לאינטימית יותר, נעימה יותר, יותר ממוקדת בקהילה", וחתם בכך ש"אני נרגש לקראת העתיד, ויש לי עוד המון לחלוק".

יש לציין, כפי שפורסם בגלובס, כי גם ההתפטרות של קוסגרייב עמדה בזמנו תחת סימן שאלה, היות שקוסגרייב הוא בעל המניות יחיד בחברה שעומדת מאחורי Web Summit, ולא היה ברור מי יחליף אותו; וגם אם אכן היה עוזב בפועל, הוא עדיין היה נשאר הבעלים והמרוויח היחיד מהמיזם.

הכתבה פורסמה במקור בגלובס