אבנר נתניהו, בנו הצעיר של ראש הממשלה, ביקש מעורכי ויקיפדיה להסיר את הערך שלו מהאתר. נתניהו הבן הגיש את הבקשה בשבוע שעבר והסביר: "אני מושא הערך (אבנר נתניהו) ואני לא רואה חשיבות לציבור בקיום ערך זה. הערך דל בכל מקרה".

בעקבות הבקשה ויקיפדיה עורכת הצבעה בנושא והדיון סביב ההצבעה פתוח לכולם. בתחילת הדיון נכתב: "לפני כחמש שנים, היה חסר קול אחד למחיקת הערך, בהצבעת מחיקה. כעת פנה אלינו אבנר נתניהו וביקש למחוק את הערך אודותיו עקב חוסר חשיבות. בדיון שהתקיים תמכו ויקיפדים רבים בבקשה, גם בשל חוסר חשיבות אנציקלופדית וגם כהיענות לבקשת מושא הערך. לדעתי, שתי הסיבות האלה יחד מהוות סיבה טובה למחיקת הערך. בעבר אף נענינו לבקשת מושאי ערך למחיקה, במקרים של חשיבות גבולית, כמו כאן. ויקיפדים אחרים טענו שאין להיענות לבקשת מושא הערך וחלקם טענו שיש לערך חשיבות אנציקלופדית. ולכן מתקיימת הצבעה זו".

על פי מדיניות ההצבעה של ויקיפדיה, רק משתמשים רשומים בעלי ותק של 30 ימים ו-100 עריכות במרחב הראשי או במרחבים המשיקים לו במהלך 90 הימים שקדמו לתחילת ההצבעה (כלומר עריכות דפי שיחה, דפי מדיניות וכדומה אינן נספרות) הם בעלי זכות הצבעה. כמו כן, ההצבעה אסורה על עורך בתשלום. על פי מדיניות המחיקה, למחיקת ערך נדרש רוב מיוחס של 55% ומעלה.

בין תומכי המחיקה ניתן למצוא נימוקים כגון: "תוכן הערך איננו מייצר משמעות מלבד היותו הבן של ראש הממשלה, ולכך מצטרפת לבקשה שלו", "למרות חיבתי לנשוא הערך, הערך לא מכיל פרטים אנציקלופדיים חשובים. לכן נראה לי שבמקרה הנוכחי אפשר למחוק", ו"עצם היותו בן של ראש ממשלה לא מקנה חשיבות ללא קשר לבקשתו".

מנגד, משתמשים שביקשו להשאיר את הערך טענו: "חשיבות הערך נדונה מספר פעמים בעבר, כולל במסגרת הצבעת מחיקה, והוא נשאר על כנו. לא ניתן להתעלם מכך", "זה גבולי, אבל יש עניין ציבורי בנושא הערך, הציבור מתעניין. בנוסף, העובדה שלפי החוקים הדרקוניים שלנו אם הערך יימחק יהיה מאוד קשה להחזיר אותו, מכריעה את עמדתי נגד המחיקה" ו"התקדים בו נשוא ערך יחליט אם יהיה עליו ערך או לא הוא בעייתי ויהווה פריצה למקרים דומים".

זאת לא הפעם הראשונה שבנו של ראש הממשלה מנסה לשנות משהו בערך הוויקיפדיה שלו. ב-8 באפריל 2024 מחק נתניהו חלק נכבד מתוך פיסקת "חיים אישיים" שבה הוזכרו האירוסים שלו לנוי בר בשנת 2021 ואת הפרידה של השניים לאחר כמה חודשים. למעשה, הוא השאיר רק את החלק שבו נכתב שהוא אוהד את קבוצת בית"ר ירושלים.

נכון לכתיבת שורות אלה נראה שנתניהו עומד לקבל את בקשתו, אך ההצבעה לא חד משמעית. 46 עורכים בעד המחיקה ו-35 נגד המחיקה. בעוד יומיים תיסגר ההצבעה וכולנו נגלה האם אבנר נתניהו יימחק מוויקיפדיה או יצטרך להישאר. אבנר נתניהו טרם הגיב לידיעה.