אמש קיבלו אלפי ישראלים שיחות חשודות ממספרים בלתי מזוהים, כמו שקרה כבר לא פעם מאז תחילת המלחמה ובכלל. בפעם האחרונה היו אלה שיחות שהתקבלו ממספרים שמתחילים בקידומת (98+) של איראן. כמו כן, התקבלו שיחות ממדינות כמו קניה (254+), ג'יבוטי (‎+253) ואינדונזיה (‎+62). בעבר הגיעו שיחות גם מתימן וממדינות נוספות. 

השיחות שהתקבלו אמש מנגד כללו קידומת ישראלית, 055, מה שעורר את חשדם של מי שקיבלו את השיחות הללו שהפעם מדובר בהטרדה מבית. מה שעוד עורר את חשדם זה שאפליקציות זיהוי מספרים כמו טרו קולר זיהו במספר מקרים את המספרים הללו כשייכים לחברת הכנסת נעמה לזימי ממפלגת העבודה. כך לדוגמה, אפליקציית טרו קולר זיהתה את אחד המספרים בשם המוזר "נעמה לזימי פיטבול דור 4".

"הגעתי הביתה בשעות הערב המאוחרות ובן הזוג שלי אמר לי שהוא קיבל שיחה ממספר לא מזוהה, והטרו קולר הראה לו שזו אני", מספרת חברת הכנסת בשיחה עם mako. "פתאום התחלתי לקבל מבול של הודעות כאלה, וגם קיבלתי את השיחות האלה בעצמי. הבנתי שהתקשרו לקבוצה גדולה של אנשים, ככל הנראה לחלק מהמתפקדים של מפלגת העבודה וניתקו מיד. אין לי קשר למספרים האלה".

ח"כ נעמה לזימי (צילום: אוליביה פיטוסי , פלאש 90)
ח"כ נעמה לזימי | צילום: אוליביה פיטוסי , פלאש 90

מדובר לפחות בשני מספרים שונים שמהם התקבלו השיחות החשודות, כפי שהעידו גולשי טוויטר שצייצו על האירוע המוזר. "חלק מהאנשים שקיבלו את השיחות הללו היו אנשים מבוגרים וזה קרה בשעת ערב מאוחרת, זו הטרדה לכל דבר", אמרה לזימי.

הבוקר הגישה ח"כ לזימי תלונה במשטרה בדבר האירוע המוזר, וכן היא פנתה לקצין הכנסת על מנת לברר את העניין לעומק ולאתר את מבצעי העבירה, שעדיין לא ברור מי עומד מאחוריה ומדוע.

החשודים המיידיים הם כמובן האיראניים, שכאמור, כבר הצליחו בעבר לבצע קמפיין של שיחות טלפון מבהילותרק השבוע נוכחנו לראות את הפעילות המטרידה שמבצעת איראן ושלחותיה בישראל, כאשר למשפחתה של החטופה לירי אלבג נשלח זר אבל עם הכיתוב "יהי זכרה ברוך", ובשב"כ הפנו את האצבע המאשימה אל הרפובליקה האיסלאמית.

מנגד ייתכן גם שמאחורי השיחות המבהילות עומד גורם פוליטי מקומי בעל עניין נגד ח"כ לזימי, מתפקדי העבודה או מחנה השמאל בכלל. ייתכן שהמספרים נגנבו ממאגר של מפלגת העבודה שבוצעה אליו פריצה, אולם כרגע אין לכך כל הוכחה.

ממשטרת ישראל נמסר: "עם קבלת התלונה במשטרה לפני שעות ספורות נפתחה חקירה במטרה להגיע לחקר האמת".