אפל חשפה שלשום (שלישי) את האייפדים החדשים שלה, ובעוד שהאירוע עצמו עבר חלק, היה רגע אחד שכן יצר מחלוקת - והוא דווקא הפרסומת שמשודרת מאז. 

במסגרת קידום המכירות של האייפד פרו החדש, שהוא גם הדק ביותר, החליטה החברה להציג פרסומת שבה נראה מכבש הידראולי עצום בגודלו דוחס באכזריות מספר רב של מוצרים, ובסופו של דבר יוצא משם אייפד פרו חדש ודק.

הסרטון הפך לוויראלי ויחד איתו הגיעה הביקורת על החברה. למרות שז'אנר פצלוח המוצרים בעזרת מכבש הידראולי הוא לא חדש, הוא בדרך כלל מסתפק במוצר בודד או מבוצע ע"י אנונימי - אבל כשאחת מענקיות הטכנולוגיה של העולם מציגה הרס מוחלט של מוצרים בעלי ערך, יש בזה משהו שצורם לגולשים. 

@hpc_official BEST Hydraulic Press Shorts of 2023! #satisfying #hydraulicpress #asmr #2023 ♬ alkuperäinen ääni - HPC Official

סרטוני וידאו של מכבשים הידראוליים שהורסים כל דבר, מאלקטרוניקה ועד ממתקים, הפכו פופולריים מאוד בשנים האחרונות, בין השאר בשל האופי המהפנט של מוצרים פיזיים קורסים תחת לחץ. על הנייר אפל מנסה לנצל את המגמה הזו, תוך שהיא מדגישה כיצד האייפד פרו החדש שלה כל כך חזק שהוא יכול להחליף כל דבר, ברקע נשמע השיר "All I ever need is you" של סוני ושר.

"אני לא בטוח ש'הרס של כל הדברים הטובים והיפים של העולם הזה' באמת היה האווירה שניסיתם להציג", כתב אחד המגיבים ב-X. "אני לא יכול להתייחס לסרטון הזה בכלל. זה חסר כל כבוד לציוד יצירתי וצוחק על יוצרים", הגיב אחר. אחרים טענו שלמרות שהם מבינים מה הפרסומת מנסה לומר, זה לא עובר להם טוב. תגובות נבחרות נוספות כללו: "זה קונספט יצירתי וביצוע טוב, אבל וואו, הפרסומת עשתה אותי חולה", "נראה שבחירת השיר גם מעצימה במיוחד את הטכנולוגיה על פני החיים האמיתיים. עכשיו אני רק רוצה להימנע ממסכים ולבלות יותר זמן אוף ליין" ו-"זה היה אמור ללכוד ולכבד את המהות של מה שמייחד אותנו, לא למחוץ לו את הנשמה".

בין היתר, השחקן הבריטי יו גרנט הצטרף גם לחגיגה וזיקק הרבה מהדעות בנושא: "הרס החוויה האנושית. באדיבות עמק הסיליקון". עיתונאי של הוול סטריט ג'ורנל כתב: "המודעה הזו ממחישה בצורה מושלמת את המחשבה של אנשים שחושבים שהטכנולוגיה הורגת את כל מה שאי פעם מצאנו בו שמחה, ואז מציגה את זה כדבר חיובי. מזמן לא ראיתי תגובה שהפכה את הקרביים של כל כך הרבה אנשים על חברה כלשהי".

היורש של טים קוק?

בתוך כל זאת, דיווח חדש של בלומברג כולל סקירה מעמיקה על מי יכול להחליף את טים ​​קוק כמנכ"ל אפל, שמחזיק בתואר מאז 2011 וחוגג השנה 64. אמנם הדיווח אומר שאין סיבה להניח שהשינוי עומד בפתח, אבל ישנן מספר אפשרויות לגבי מי יכול בסופו של דבר להשתלט על החברה.

הדיווח, המבוסס על שיחות עם "מספר אנשים שמכירים מבפנים את אפל", טוען שאם יבוצע שינוי בזמן הקרוב, סמנכ"ל התפעול ג'ף וויליאמס ייקח כמעט בוודאות את המושכות כמנכ"ל. אבל הדיווח טוען ש"האנשים הקרובים אליו" מאמינים שקוק יהיה המנכ"ל של אפל "לפחות עוד שלוש שנים". אם זה יקרה מנגד בעתיד הרחוק ביותר, ג'ון טרנוס הוא "היורש הסביר ביותר" של טים קוק עבור התפקיד.

מנכ"ל אפל טים קוק (צילום: Kevin Mazur/Getty Images

)
מנכ"ל אפל טים קוק | צילום: Kevin Mazur/Getty Images

טרנוס הוא כיום סגן נשיא הנדסת החומרה של אפל, והוא קיבל תפקידים בולטים יותר ויותר באפל במהלך השנים האחרונות. הדיווח מתאר את טרנוס כ"אהוב בתוך אפל", עם שבחים מטים קוק, הבכיר אדי קיו ורבים אחרים. גורם מרכזי הוא הגיל הצעיר של טרנוס (49), שיבטיח שהוא לא הולך לשום מקום בקרוב.