אילון מאסק מסביר מדוע הרשת החברתית אקס (לשעבר טוויטר) שבבעלותו חסמה חשבון של החמאס. מאסק רכש את טוויטר בטענה שהוא דוגל בחופש דיבור קיצוני ומעוניין לחסום כמה שפחות משתמשים מהרשת, וכעת זוכה להרבה מאוד ביקורת כשהרשת כן מחליטה לחסום חשבונות. אחד החשבונות שנחסמו מהפלטפורמה הוא חשבון שהופעל על ידי חמאס ונקרא "קסאם 2024". מספר חשבונות של חמאס כבר נחסמו מהפלטפורמה בעבר, והארגון פותח חשבונות חדשים כל הזמן.

ג׳קסון הינקל, שמפעיל פרופיל פופולרי באקס המשמש להפצת פרופוגנדה פלסטינית ואנטישמית מובהקת, הפך בחודשים האחרונים לאחד המשתמשים הפופולרים ביותר בפלטפורמה. הבוקר הוא הפנה שאלה ישירה למאסק, ושאל אותו מדוע בפלטפורמה בחרו לחסום את חשבון החמאס אך להשאיר את חשבון האקס של ישראל, אותה הוא מכנה "מדינת טרור".

"זו היתה החלטה קשה", השיב מאסק לציוץ של הינקל. "בזמן שהרבה מנהיגי מדינות, כולל בארה״ב, קוראים לרצח של אזרחים, יש לנו את 'חוק הפטור לאומות המאוחדות'. אם ממשלה מוכרת על ידי האומות המאוחדות, אנחנו לא נשהה את החשבון שלה. חמאס אינו מוכר על ידי האומות המאוחדות, ולכן החשבון נחסם".

הינקל בתגובה טען שחוסמים רק חשבונות פלסטינים, הציג למאסק ציוצים שבהם אנשים פרטיים ולא ארגונים קוראים להשטחת עזה, אך לציוץ הזה מאסק כבר לא הגיב. גם החסימה של מאסק היא טיפה בים, מאחר והינקל עצמו הוא דוגמה מובהקת למשתמש פרטי שמפיץ מידי יום דיווחים שקריים בטענה שקרית שהוא עיתונאי. מאסק, בעל השליטה באקס, לא רק שאינו חוסם אותו - הוא אף מתקשר איתו ובכך מעניק לו לגיטימציה.

חשבון אקס שהפעיל חמאס (צילום: צילום מסך מתוך טוויטר)
חשבון הטוויטר המדובר שהפעיל חמאס, וכעת נחסם | צילום: צילום מסך מתוך טוויטר