פלייבוי סיימה את הקשר שלה עם יוצרת התוכן והמשפיענית מיה קאליפה בעקבות פוסטים וציוצים שעוררו זעם ברשת, ותמכו במתקפות הטרור הרצחניות של החמאס שהותירו מעל 900 ישראלים הרוגים ומעל ל-2,700 פצועים, נכון לכתיבת שורות אלו.

קאליפה כתבה ציוצים רבים על האירועים של יום שבת, והתבדחה על כך ש"משטר האפרטהייד הציוני שהופל על ידי לוחמי גרילה לבושים בחולצות מזויפות של גוצ'י".

העמוד של קאליפה בפלייבוי מציג כעת גרפיקה עם הכיתוב "לא קיים", זאת לאחר שהמגזין למבוגרים פרסם הצהרה המאשרת שהיא לא יוצרת עוד תוכן עבור הרשת החברתית החדשה של המגזין - CENTERFOLD, אליה הצטרפה קאליפה בפברואר 2022.

"אנחנו מודיעים על החלטנו לסיים את התעסוקה של מיה קאליפה עם פלייבוי, כולל מחיקת ערוץ הפלייבוי של מיה בפלטפורמת היוצרים שלנו", כתבו באימייל למשתמשים. "מיה השמיעה הערות מגעילות ומחרידות שחגגו את התקפות חמאס על ישראל וכללו רצח גברים, נשים וילדים חפים מפשע. בפלייבוי אנחנו מעודדים ביטוי חופשי ודיונים פוליטיים בונים, אבל יש לנו מדיניות של אפס סובלנות לדבר שנאה. אנו מצפים ממיה להבין שלדבריה ולמעשיה יש השלכות", כתבו בהצהרה.

משפיענית הרשת בת ה-30, אשר התפרסמה בעבר ביצירת תכנים למבוגרים בלבד, תמכה שוב ושוב בהפצצות ובחטיפות של החמאס לחמשת מיליון העוקבים שלה ב-X, טוויטר לשעבר, ודחקה בתוקפים לצלם בצורה אופקית כדי שתוכל לצפות טוב יותר בסרטוני הזוועה: "מישהו יכול בבקשה להגיד ללוחמי החופש בפלסטין לסובב את הטלפונים שלהם ולצלם לרוחב?". קאליפה גם שיתפה תמונה של המחבלים נוסעים בחלקו האחורי של טנדר, וכינתה זאת "ציור רנסנס".

היא ניסתה לבצע בקרת נזקים ביום שני, וצייצה בטוויטר: "אני רק רוצה להבהיר שהאמירה הזו בשום פנים ואופן לא מעודדת להפיץ אלימות, כתבתי לוחמי חופש כי זה מה שהאזרחים הפלסטינים... נלחמים למען החופש שלהם בכל יום".

Centerfold, שנוצר על ידי פלייבוי כדרך לאפשר לדוגמניות למכור תוכן למעריצים ולקיים אינטראקציה ישירה עם המעריצים, הדגיש את דעותיה של קאליפה כשהיא הצטרפה לפלטפורמה. "הגישה חסרת הפחד, הישירה ומעוררת המחשבה של מיה לחיים ולקריירה שלה הופכים אותה לתוספת חשובה לקהילת Centerfold שלנו", אמר אז מנכ"ל הקבוצה, בן קון.

ככל הנראה קאליפה הפסידה עוד הזדמנות עסקית בעקבות הפוסטים שלה, כאשר חברה בשם Red Light Holland הודיעה לה שהיא "פוטרה באופן מיידי" בגלל הפוסטים ה"איומים" שלה, אבל היא דווקא ניצלה את ההזדמנות כדי להמשיך בשלה.

"הייתי אומרת שהתמיכה בפלסטין גרמה לי לאבד הזדמנויות עסקיות, אבל אני כועסת יותר על עצמי שלא בדקתי אם אני נכנסת לעסקים עם ציונים. טעות שלי".

היא המשיכה להגן על בקשתה שהטרוריסטים יצלמו אופקית: "אני רק רוצה לוודא שיש צילומים של 4k של האנשים שלי שוברים את חומות הכלא, יש לנו הזדמנויות טובות עבור ספרי ההיסטוריה להציג איך הם השתחררו מהאפרטהייד. אני מלבנון, אתם מטורפים שציפיתם ממני להיות בצד של הקולוניאליזם".

במידה ותרצו לדווח על מיה קאליפה לטוויטר, למרות שזה לא תמיד עוזר, הכנו לכם מדריך כיצד לעשות זאת.