בחודש שעבר דיווחנו על כך שטיקטוק מתכוונת להתחרות באינסטגרם עם פיצ'ר שמבוסס על העלאת תמונות, וכעת נחשפים פרטים חדשים על האפליקציה, שתופרד ככל הנראה מאפליקציית טיקטוק העיקרית. האפליקציה החדשה תיקרא Notes, ובימים האחרונים מספר משתמשים בארה"ב כבר קיבלו התראה שמכינה אותם לקראת ההשקה שלה. האפליקציה החדשה מצליחה לעורר לא מעט עניין וסקרנות ברשת, לצד תהייה האם יש באמת צורך בעוד אפליקציה לשיתוף תמונות, והאם לא מדובר בהעתקה גסה מדי מאינסטגרם.

בשרשור רדיט בנושא דיווחו מספר משתמשים על כך שבמהלך השימוש בטיקטוק קפץ להם חלון פופאפ שבו נכתב שכל התמונות שהם העלו עד כה לרשת החברתית, וכן תמונות שיעלו בעתיד, יוצגו גם באפליקציית Tiktok Notes במידה והפרופיל שלהם מוגדר כפומבי.

לא ברור מתי האפליקציה החדשה תשוחרר, אבל בינתיים כבר יש לה אתר ובו כפתור להורדת האפליקציה, שנראה שהקישור בו שבור ולא מוביל לשום מקום. כמו כן, מופיע לוגו האפליקציה החדשה, שלא כולל את התו שאנחנו מכירים מאפליקציית טיקטוק אלא מעין שלושה קווים אבסטרקטיים בגווני טורקיז. עוד בעמוד ניתן לראות הצצה לאיך יראו הפוסטים באפליקצה החדשה - דמויי תמונות פולארויד, עם תמונות סטילס וטקסט שמופיע בתוך מסגרת לבנה.

"כחלק מהמחויבות שלנו לחדש את חווית השימוש ב-TikTok, אנו בוחנים דרכים להעצים את הקהילה שלנו ליצור ולשתף את היצירתיות שלה עם תמונות וטקסט במרחב ייעודי עבור הפורמטים האלה", מסר דובר מטעם החברה לאתר TechCrunch.

אם השם נשמע לכם מוכר, זה כנראה כי לאינסטגרם כבר יש פיצ'ר בשם Notes, הערות קצרות שניתן לפרסם במסך ה-DM. בלי קשר לשם הספציפי, מדובר כמובן בהעתקת הקונספט שעומד בבסיס אינסטגרם - שהעתיקה בעצמה את רעיון הסרטונים הקצרים הנגללים מטיקטוק אל הרילז ולפני כמה שנים את הסטוריז מסנאפצ'אט. בימים אלו טיקטוק נוגסת גם בפעילות של יוטיוב ומציעה אפשרות להעלות סרטונים ארוכים, עד 30 דקות, ככה שאפשר להגיד שבזירת הרשתות החברתיות, כולם מעתיקים מכולם.