סרטון הסברה של משרד החוץ הישראלי הביא למחאת רשת חדשה נגד שירות הסטרימינג האמריקאי הולו (Hulu), שם מוצג הסרטון למנויים. הסרטון מציג את העיר עזה כאתר תיירות עם חופים מוזהבים ומלונות יוקרה - שמתחלפים בתמונות העיר ההרוסה בשילוב צילומים של פעילי חמאס. "כך היתה יכולה להראות עזה ללא חמאס", אומר הסרטון.

משתמשים ברשת החברתית אקס (לשעבר טוויטר) מדווחים כי הם נתקלים בסרטון באופן תדיר במסגרת שידורי הסטרימינג של הולו שבשליטת דיסני. "הולו תומכת ברצח עם", כתב משתמש אחד. "בהולו מפרסמים פרופגנדה ציונית. מנסים לשכנע אותנו שהעזתים הם אחראים לכך שמפילים עליהם פצצות", כתב משתמש אחר.

רבים מקרב המתלוננים ציינו את השימוש המסיבי שעשה הסרטון בתמונות שיוצרו באמצעות מחולל תמונות מבוסס בינה מלאכותית (AI) כדי להציג את עזה הדמיונית - דבר שנתפס בעיניהם כבעל טעם רע על רקע המציאות ברצועה.

קבוצה קטנה של משתמשים פרו-פלסטיניים אף מנסה לארגן הפגנה מול משרדי הולו בניו יורק בעקבות שידור סרטון ההסברה, אך עד כה הקריאה לא נענתה בתגובות רבות. "בושה שהולו משדרים מודעה דוחה ולא נכונה עובדתית של פרופגנדה ישראלית", נכתב בפרסום המזמין להפגנה.

זו לא הפעם הראשונה שמשרד החוץ הישראלי מציג סרטוני הסברה בהולו. בחודש דצמבר שידרה הולו סרטוני הסברה שבהם נראה סנטה קלאוס מספר על טבח 7 באוקטובר.