מידי פעם וואטסאפ מצליחה להפתיע גם אותנו בפיצ'רים החדשים עליהם היא עובדת. באתר wabetainfo, המתמחה בעדכוני וואטסאפ, מדווחים שאפליקציית המסרים עובדת על תכונה שלא ידענו שאנחנו צריכים: הצעות למי לשלוח הודעות. הפיצ'ר הזה תוכנן להציע המלצות שימושיות לגבי אנשי קשר שמעולם לא יצרנו איתם אינטראקציה, מה שמקל על לכאורה על התחלת שיחות חדשות. נראה כי וואטסאפ מתכוונת להציע למשתמשי iOS את אותה הזדמנות לקבל המלצות כמו למשתמשי אנדרואיד. לאחר התקנת עדכון הבטא האחרון של WhatsApp עבור iOS 24.8.10.70.

כפי שניתן לראות בצילום המסך, נסייני בטא מסוימים עשויים לקבל את התכונה החדשה כדי לקבל הצעות עם מי לשוחח (Start Chatting). פיצ'ר זה זמין בתחתית רשימת הצ'אטים ומספק למשתמשים גישה נוחה לשיחות חדשות פוטנציאליות מבלי להפריע לזרימת הצ'אטים הנוכחית שלהם. חשוב לציין שאם המשתמשים אינם מעוניינים לקבל הצעות לצ'אטים חדשים שאפשר ליזום, הם יכולים לבטל את הסכמתם לקבל הצעות פשוט על ידי סגירת הפיצ'ר בתחתית רשימת הצ'אטים.

הרעיון מאחורי הפיצ'ר הזה הוא לעודד משתמשים ליצור אינטראקציה עם אנשי קשר שהם אולי התעלמו מהם עד כה, למרות שאם התעלמתם ממישהו, כנראה שיש לכם סיבה טובה לעשות את זה. בכל מקרה, בקרוב וואטסאפ תנסה לחדש לכם קשרים בזכות ההצעות האלה, אבל אנחנו מהמרים שאם לא כתבתם לאיש קשר מסוים עד כה - ההצעה של וואטסאפ כנראה לא תשנה זאת.

הבעיה הנוספת היא המיקום של הפיצ'ר. על פי הדיווח, את ההצעות לשיחות חדשות נמצא מתחת לכל הצ'אטים שלנו. אם אתם משתמשים בוואטסאפ כבר שנים כמו כמעט כל אזרח בישראל, כנראה שיש לכם עשרות אם לא מאות צ'אטים ולכן ההצעות יופיעו בתחתית העמוד - משמע לא תראו אותם בכלל. לא ברור אם בסופו של דבר הפיצ'ר המדובר יעלה למיקום בולט יותר או יישאר בתחתית.