גל מחאה חדש באינטרנט קורא להתחיל לחסום סלבריטאים בטענה שהם "מנותקים" משום שאינם מפרסמים פוסטים העוסקים בעזה ומצב הפלסטינים. צעירים בטיקטוק מעבירים ביניהם רשימות של סלבריטאים שלא התבטאו בנושא המלחמה וקוראים לא רק להפסיק לעקוב אחרי אותם סלבס - אלא ממש לחסום אותם. "הם עושים כסף על ההתעסקות שלנו בהם", טוענים המשתמשים, "אם נחסום אותם, הם לא יוכלו יותר להרוויח מאיתנו".

עם הסלבס שהמשתמשים נקראים לחסום ברשתות החברתיות נמנות כוכבות על כזמרת טיילור סוויפט וקים קרדשיאן. חלק מהמשתמשים מפרסמים את רשימת הסלבריטאים שהם החלו לחסום תחת ההשטאג Blockout.

ככל הנראה היוזמה החלה לאחר שמשתמשים ראו תמונות של מפורסמים מה-Met Gala: נשף התרמה יוקרתי בניו יורק שאליו נהוג להגיע בתלבושת צבעונית, מקורית וכמובן גם מאוד יקרה. נוסף להיותו אירוע אופנה מפורסם כל הכנסות האירוע נתרמות לארגוני חברה שונים. ולמרות זאת, התמונות של מפורסמים מנותקים צועדים על השטיח האדום בבגדים ראוותניים הרתיחה חלק מהגולשים.

הרבה מהכעס הופנה לאינפלואנסרית אופנה בשם היילי ביילי, שהעלתה תמונה שלה בשמלה בסגנון מארי אנטואנט ובה היא אומרת "תנו להם לאכול עוגה". לאחר שמשתמשים טענו שהיילי מסמנת את הניתוק של הסלבס מהמציאות היום-יומית היא פרסמה התנצלות על הסרטון שלה ואף הודתה שכלל לא הוזמנה לגאלה אלא רק עמדה מחוץ לאירוע.

@noahglenncarter People are upset with tik toker Haleyy Baylee for saying “let them eat cake” #haleyybaylee #foryou #metgala ♬ forgot your name - c152

נראה שמקור הטרנד הוא במשתמש שקרא לעצמו BlockOut2024, שקרא לחסום סלבריטאים בגלל המלחמה בעזה. "אתם יודעים מתי קים קרדשיאן הרוויחה על חשבוני כסף? ב-13 בדצמבר 2023, עד שחסמתי אותה", אומר המשתמש. משם המשיך להעלות עוד ועוד סרטונים שבהם הסביר את החשיבות שהוא רואה בחסימת סלבריטאים כי כך הם מאבדים כוח.

@blockout2024 #stitch with @SarahF ♬ original sound - blockout2024

משתמש אחר העלה רשימה של סלבריטאים שיש לחסום מיידית ובהם טיילור סוויפט, סלינה גומז ואפילו קנייה ווסט. כל זה בגלל שלטענתם, הסלבריטאים האלה לא עשו מספיק עבור התושבים בעזה.

@keditzz_user #blocked #blockout2024 #metgala #boycott #celebrity #influencers #cancelled #taylorswift #zendaya ♬ Kawaii Aesthetic - LoES

משתמשת אחרת העלתה סרטון שהפך לויראלי שבו היא טענה כי הבלוקאווט עובד, ושקים קרדשיאן איבדה לא פחות משלושה מיליון עוקבים. אך אתרים שעוקבים אחרי ירידות עוקבים בחשבונות מפורסמים מראים שירידה כזאת לא נראתה ושהסלבריטאים שנמצאים בלב הקמפיין ככל הנראה לא מאבדים עוקבים, אם כי מרוויחים עוקבים בקצב הרגיל.

@itsmurshelena #kimkardashian #kimk #block #blocked #blockout2024 # # #fyp #matgala ♬ original sound - Murshelena ❤️

נכון לעכשיו, נראה שטרנד החסימות מתבטא בעיקר בסרטוני טיקטוק שבהם משתמשים מתגאים ברשימת הסלבריטאים שהם עצמם חסמו. הסלבס עצמם פחות חשים את השפעת המחאה במספרי העוקבים שלהם עצמם.