אינטל תעניק מענק חד-פעמי לעובדיה בישראל לאור המצב המיוחד: במכתב ששלח מנכ"ל אינטל העולמית פט גלסינגר לעובדי החברה בישראל הוא מתייחס למצב החריג בארץ וכותב כי לאור המחויבות העמוקה שחשה החברה לישראל ולעובדיה בישראל - היא מעוניינת להעניק מענק חד-פעמי של 5,000 דולר.

"אני חש הערכה גדולה וגאווה בעבודה שאתם עושים. ליבי יוצא אליכם ואל המשפחה והקהילה שלכם בימים כאלה", כתב גלסינגר במכתב שהגיע לידי N12. "אני ממשיך להיות נרגש מהחמלה, החוסן והתגלמות הערכים של אינטל שאתם מפגינים בזמנים מאתגרים אלו".

המענק של אינטל מצטרף לצעדים דומים שנקטו חברות אחרות כמו סיסקו ואנבידיה, שהכריזו על תקציב נוסף לעובדי החברות בישראל בגובה של עד 3,300 דולר.

אינטל מעסיקה בישראל כ-12 אלף עובדים והיא מהמעסיקים הגדולים והחזקים בישראל. העובדים יקבלו את המענק עד סוף חודש נובמבר. רק בחודש אוגוסט הכריזה החברה כי היא תשוב לשלם שכר מלא עבור עובדים ששכרם קוצץ, כך ששכרם של המנהלים הבכירים גדל ב-10% ושכר המנהלים בדרגי הביניים גדל ב-5%.

באינטל סירבו להתייחס לדברים ומסרו "אנחנו עוקבים מקרוב אחר המצב בישראל ונוקטים צעדים כדי להבטיח את שלומם של עובדינו ולתמוך בהם".