כולם מכירים את הרגע המעצבן הזה שבו מספר לא מזוהה מתקשר אלייך והסקרנות מבעבעת - האם זו עוד שיחה מקבר רחל, טעות במספר, הבנק או הזדמנות חיינו? אפליקציות כמו טרו קולר (Truecaller) ניסו לפתור את הבעיה הזאת, אבל גם חשפו את המשתמשים לבעיות פרטיות. האפליקציות הללו למעשה שאבו את כל אנשי הקשר מהמכשיר, והציגו למשתמשים כיצד מספרים בלתי מזוהים שמורים אצל אחרים. עם זאת, לא ברור מה הן עשו עם כל המספרים שנאספו, ולאיזה גורמי צד שלישי הם העבירו אותם.

כעת מסתבר שבגוגל עובדים על פיצ'ר מובנה במערכת ההפעלה אנדרואיד שיסייע לפתור בדיוק את הבעיה הזו. למעשה, מדובר בפיצ'ר כל כך בסיסי, שאי אפשר שלא לתהות איך הוא לא היה קיים עד עכשיו. מדובר באפשרות לחפש בגוגל את מספר הטלפון שהתקשר אלייך, ישירות מתפריט השיחות.

הפיצ'ר התגלה על ידי משתמש X (טוויטר לשעבר) שחקר את את אפליקציית הבטא Google Phone. שם הוא גילה שנוסף כפתור חדש בשם "חפש" (Look Up) שמעלה חיפוש בגוגל למספר לא מוכר. לא צריך להכניס את המספר לשורת החיפוש באופן ידני - הכפתור עושה זאת עבורכם.

אפליקציית Google Phone היא ברירת המחדל לקיום שיחות טלפון במכשירי פיקסל של גוגל, אך בעלי מכשירי אנדרואיד יכולים להוריד אותה מחנות האפליקציות.

הפ'יצר הזה שימושי במיוחד עבור מספרים שסביר להניח שאפשר למצוא בחיפוש בגוגל, כמו מוקדי מכירות שאתם מנסים להתחמק מהם או שיחות ספאם ממקור שחוזר על עצמו. עם זאת, אם סתם מדובר באדם מהשורה שמתקשר אליכם מסיבה כלשהי, סביר להניח שחיפוש של המספר שלו בגוגל לא יניב שום תוצאה.

אותו משתמש X גם גילה שגוגל עובדת על הוספת סיכומי מיילים באמצעות מנוע הבינה המלאכותית שלה, ג'מיני. האפשרות תתווסף לגרסת האנדרואיד של אפליקציית Gmail. האפשרות הזאת קיימת כבר היום דרך האפליקציה הייעודית של ג'מיני, ובעתיד כאמור תהיה חלק מאפליקציית ג'ימייל.