נראה שוואטסאפ עובדת על תכונת בינה מלאכותית חדשה שאמורה לאפשר למשתמשים ליצור אוואטרים מותאמים אישית לשימוש בכל סביבה שאתם יכולים לדמיין. התכונה שמצאת עדיין בפיתוח, התגלתה בגרסת הבטא החדשה עבור אנדרואיד 2.24.14.7 על ידי האתר WABetaInfo, תשתמש לכאורה בשילוב של תמונות שסופקו על ידי המשתמש, הנחיות טקסט ודגם הבינה המלאכותית של החברה AI Lama של מטא כדי ליצור את התמונות.

צילום מסך ששותף על ידי WABetaInfo מראה שמשתמשים יכולים למקם את עצמם "בכל סביבה מיער ועד החלל החיצון". הדוגמאות נראות אופייניות למדי לאלו המיוצרות על ידי מחוללי AI, במיוחד לאפליקציות כמו Lensa AI או תכונת הסלפי "Dreams" של Snapchat.

כדי ליצור את האווטאר המותאם אישית, המשתמשים יצטרכו לצלם את עצמם פעם אחת, אשר תשמש לאחר מכן לאימון ה-Meta AI לייצר תמונות בדמות המשתמש בכל הגדרה שתינתן לו. לאחר מכן, המשתמשים יוכלו ליצור את האווטרים שלהם על ידי הקלדת "דמיין אותי" עם תיאור ההגדרה בצ'אט Meta AI, או בצא'טים רגילים אחרים על ידי הקלדת "@Meta AI דמייו אותי..."

לפי הדיווח, התכונה תהיה אופציונלית, ותדרוש מהמשתמשים להפעיל אותה באופן ידני בהגדרות לפני שניתן יהיה להשתמש בה. WABetaInfo גם טוען שניתן למחוק את התמונה שתעבירו למטא בכל עת באמצעות הגדרות.

אין עדיין תאריך למתי פיצ'ר הסלפי החדש של Imagine AI יהיה זמין. וואטסאפ עדיין משיקה את התמיכה בצ'אטבוט Meta AI שלה שכמובן עוד לא הגיע לישראל, זאת לצד יצירת תמונות AI כללית יותר בזמן אמת למשתמשים בארה"ב - כך שייתכן שיחלוף זמן מה עד שתכונת האווטארים שלה תגיע אלינו.