ההכרזה של סדרה 10 של השעונים של אפל הולכת ומתקרבת, ולמרות השמועות הרבות של שינוי מסיבי בשעון הבא, נראה שבחברה מתחילים לצנן את הציפיות. מארק גורמן, עיתונאי הטכנולוגיה של בלומברג שנחשב למקורב לבכירים באפל, כותב הבוקר על השעון החדש שיצא לראשנה לפני כעשור, ועל כך שלמרות הציפיות הגבוהות, הדגם הבא לא יכלול הרבה מאוד שינויים שהיו צפויים בו.

לפי גורמן, השעונים הבאים יכללו מסכים גדולים יותר, אבל השינוי בעיצוב לא יהיה מסיבי כפי שניתן היה לצפות. השעון גם צפוי לכלול שבב חדש שיהפוך אותו למהיר יותר ויכין אותו לעתיד שבו השעון יוכל להפעיל את כל תוכנות ה-AI שאפל הציגה בכנס המפתחים שלה לפני חודש. למרות זאת, בשלב הראשון השעון לא צפוי לכלול את הפיצ'רים שכוללים AI. 

בענקית הטכנולוגיה קיוו להשיק השנה יכולות חדשות בדיקות בריאות של השעון, שיוכל למשל למדוד את לחץ הדם במהירות או למדוד האם המשתמש סובל ממחסור חמור בשינה. למרות זאת, נראה שגם השנה לא נראה את השינויים האלה. לפי גורמן, הניסויים שנערכו בטכנולוגיה לא הצליחו להוכיח את עצמם ונכון לעכשיו הטכנולוגיות החדשות לא משולבות בתוך סדרה 10.

שלושה דגמים לשעון החכם (צילום: יח"צ)
הסדרה המקורית שהושקה ב-2015 | צילום: יח"צ

למעשה, כלל לא ברור אם אפל בכלל תמתג את סדרה 10 בתור הדגם החגיגי שחוגג עשור להשקת המוצר. בגלל שהשעון הראשון הוכרז ב-2014 אבל יצא לשוק רק ב-2015, בחברה יכולים לחכות שנה נוספת עד שישיקו השעון בשינוי משמעותי יותר, ואולי אפילו עם יכולות ה-AI שהחברה מתכננת להטמיע בכלל המוצרים שלה, כולל סירי משופרת, יכולת שכתוב הודעות, ועוד. 

באפל מקווים כי עד ספטמבר, אחת מהטכנולוגיות שהם עובדים עליהן כבר שנים תוכל להבשיל לכדי מוצר מוגמר. אחת הטכנולוגיות האלה היא מד סוכר שיוכל למדוד את רמות הסוכר של המשתמשים בכל רגע נתון. שם דווקא נראו סימנים חיוביים מאוד בניסויים, ובענקית הטכנולוגיה מקווים שגם אם השעון הזה לא יכלול את הטכנולוגיה, השעון הבא כבר יוכל להיות מהפכה משמעותית עבור מי שסובלים מרמות סוכר גבוהות.