הישראלית ענת אשכנזי תמונה לסמנכ"לית הכספים (CFO) של אלפאבית, החברה-האם של גוגל, כך הודיעה היום ענקית הטכנולוגיה. אשכנזי מכהנת כיום כסמנכ"לית הכספים הראשית של חברת התרופות אלי לילי. היא תצטרף לצוות הניהול של אלפבית ב-31 ביולי 2024 ותשמש כסמנכ"לית בכירה גם בגוגל ותדווח ישירות למנכ"ל גוגל ואלפבית סונדר פיצ'אי.

עוד ב-N12:

גוגל פיטרה עובדים שהתבצרו במשרדים במחאה נגד ישראל
מאות עובדי גוגל דרשו לסגת מכנס תמיכה בהייטק הישראלי

אשכנזי היא בעלת תואר MBA מאוניברסיטת תל-אביב ותואר ראשון בכלכלה ומינהל עסקים מהאוניברסיטה העברית. היא עובדת באלי לילי מאז שנת 2001, ועסקה במגוון תפקידים בתחומי הכספים, האסטרטגיה והתפעול. לפני תפקידה הנוכחי, שימשה ענת כסמנכ"לית בכירה, בקרית ומנהלת כספים ראשית במעבדות המחקר של לילי. היא גם כיהנה בתפקידים כסמנכ"לית כספים עבור מספר חטיבות גלובליות בתוך אלי לילי, כולל אונקולוגיה, סוכרת, ייצור גלובלי ואיכות ומחקר ופיתוח.

לפני הצטרפותה לאלי לילי עבדה בתחום השירותים הפיננסיים במעלות S&P ובבנק הפועלים בישראל.

ענת אשכנזי, אלי לילי (צילום: Eli Lilly)
ענת אשכנזי | צילום: Eli Lilly

אשכנזי צפויה להחליף את רות פורת, שביולי אשתקד דווח כי תמונה לנשיאה ומנהלת ראשית להשקעות באלפבית ובגוגל. פורת תמשיך בתפקידה כ-CFO עד כניסתה של אשכנזי לתפקיד ותהיה אחראית על פרסום הדוחות הכספיים לרבעון השני.

"אנחנו מאוד שמחים שמצאנו CFO חזקה כל כך, עם היסטוריה של מיקוד אסטרטגי בהשקעות לטווח ארוך לטובת חדשנות וצמיחה", מסר מנכ"ל גוגל ואלפאבית פיצ'אי. "עידן הבינה המלאכותית מעניק לנו הזדמנות מדהימה לחדש בקנה מידה רחב בכל מוצרי הליבה שלנו, וליצור מוצרים וחוויות חדשים לגמרי עבור המשתמשים והלקוחות שלנו. אני מצפה לעבוד עם ענת כשנשקיע בהשקעה אחראית כדי לתמוך בגל הצמיחה הבא שלנו."

"הצמיחה וההתפתחות של גוגל ב-25 השנים האחרונות היא סיפור מדהים, שעוזר למיליארדי אנשים ומיליוני עסקים ברחבי העולם. היום, ההזדמנות להשפעה גדולה מתמיד, ואני מרגישה מכובדת להצטרף לסונדר ולצוות ההנהגה שלו כשהם משקיעים לעתיד החברה ברגע מרגש שכזה", מסרה אשכנזי. 

עובדים בגוגל נגד הקשר לישראל

בחודשים האחרונים התמודדה גוגל עם מחאות עובדים בארה"ב על רקע קשריה העסקיים עם ישראל. במהלך אפריל החברה פיטרה כמה עשרות עובדים לאחר שאלו התבצרו במשרדי החברה במחאה על ההתקשרות העסקית עם ממשלת ישראל. לפי דיווח ברשת CNBC במסמך פנימי שהופץ לעובדים נכתב כי "בעקבות חקירה, הפסקנו היום את העסקתם של 28 עובדים שנמצאו מעורבים (בצעדי המחאה). נמשיך לחקור ולנקוט פעולות לפי הצורך".

ההחלטה של גוגל מגיעה לאחר שבתיעודים שונים נראו העובדים הפרו-פלסטינים פורצים עם מסכות וכאפיות למשרד מנכ"ל גוגל קלאוד בקליפורניה, ומתבצרים בו במשך שעות. בשלב מסוים בחברה נאלצו להזמין משטרה. תשעה מהעובדים שמחו נעצרו בחשד להסגת גבול.

בחודש מרץ חתמו מאות עובדים מענף הטכנולוגיה בארה"ב על מכתב שדרש מגוגל לסגת מחסותה על כנס שהתקיים בניו יורק וקידם את ההייטק הישראלי. באירוע עצמו, אדם שהזדהה כעובד של גוגל התפרץ במהלך הרצאה של מנכ"ל גוגל ישראל ברק רגב, וניסה להפריע לדבריו באומרו כי העבודה שלו לא צריכה לעזור ברצח עם.