גוגל הודיעה שאפשרויות העריכה של גוגל תמונות בעזרת בינה מלאכותית יעבדו לכל מי שעובד עם האפליקציה (גם אייפונים), ללא צורך ברישום לשום שירות. מדובר על מחק הקסם, ביטול טשטוש צילום ותיקון אור בדיוקן. באופן לא מקרי, יום לאחר כנס המפתחים של גוגל (15 למאי) יושקו הפיצ'רים החדשים. כמו תמיד אנחנו צפויים לראות את השינויים מגיעים למשתמשים לאט לאט וייתכן שתצטרכו לחכות כמה שבועות עד שתוכלו להשתמש בהם. עד כה רק מי שהיה מנוי לגוגל וואן (Google One) או שהחזיק במכשיר של גוגל "זכה" לנסות אותם. 

מהם הפיצ'רים החדשים?

מחק הקסם או באנגלית Magic Eraser מאפשר לכם למחוק חפצים או אנשים לא רצויים שיש ברקע התמונה. הפיצ'ר עובד טוב במיוחד כאשר הרקע הוא אחיד (למשל שמיים) אבל לפעמים הוא משאיר פיקסלים לא ברורים שמסגירים את עצם עריכת התמונה. עם הזמן גוגל משפרים את האיכות שלו וככל הנראה שבקרוב יהיה ממש קשה לדעת אם משהו נמחק.

פיצ'ר ביטול הטשטוש או באנגלית Photo Unblur יודע לחדד תמונות מטושטשות, או כפי שאנחנו מכירים מסרטי מדע בדיוני כאשר מגדילים תמונה ומבקשים מהטכנאי "לשפר" את התמונה והיא הופכת לברורה. 

תיקוני אור ופורטרט, פיצ'רים שאפשר ליישם על תמונות אחרי הצילום ויהפכו את התמונה לדיוקן או יתקנו את התאורה שיש סביב ועל האובייקטים.

בנוסף, הפיצ'ר המוצלח ביותר שנכנס לרשימה של החידושים שיגיעו לכל משתמשי הפיקסל הוא ה-Magic Editor שהושק לפיקסל 8 ו-8 פרו בשנה שעברה, בעזרתו תוכלו להזיז אובייקטים בתמונות או להחליף צבעים לאובייקטים שונים. גם משתמשים רגילים, שלא מחזיקים בסמארטפון של גוגל, יוכלו להנות מהשימוש בפיצ'ר אבל פה נכנסות האותיות הקטנות. למשתמשים רגילים בגוגל תמונות יהיו רק 10 פעמים להשתמש בכלי העריכה המתקדם בכל חודש או שיצטרכו לרכוש את מנוי הגוגל וואן פרימיום (שמבטיח לכם 2 טרה בייט של אחסון מידע בענן ועולה 40 שקל בחודש).

בעצם הפיצ'ר היחיד שלא יגיע לשאר המכשירים ויהפוך לבלעדי לפיקסל 8 ו-8 פרו הוא ה-Best Take, אפשרות של גוגל לחבר כמה תמונות ולערוך את השוט הטוב ביותר (בו האנשים בתמונה לא סוגרים עיניים או פוזלים וכו'). העובדה שכל הפיצ'רים שהיו בלעדיים לפיקסלים הופכים לנחלת הכלל היא לא מנמש חדשה ומדובר בפרקטיקה ידועה של גוגל. למרות זאת מדובר בשינויים שקורים סביב כנס המפתחים וייתכן ונגלה פיצ'רים חדשים שיגיעו רק לפיקסלים במהלכו.