"מצאנו את הלפטופ שלך ליד חברון": לשיחת הזאת מיכאל, עולה חדש בשנות ה-20 לחייו שמתגורר בתל אביב, לא ציפה. בצידו השני של הקו היה לוחם מילואים מגדוד 8106, שתופס קו עם חבריו סמוך לחברון. אותם לוחמים ראו את הפרסום העצוב של מיכאל ברשת החברתית בנוגע לאירוע הפריצה שעבר - והעובדה שנגנבו ממנו פריטים יקרים, ובהם מחשב יקר ואוזניות מקצועיות. "הם הלכו לשם בלילה ומצאו את המחשב ביחד עם הרבה ציוד שנגנב משטחי ישראל לרשות הפלסטינית", הוא שיתף בשיחה עם N12.

מיכאל המשיך ושחזר את 48 השעות המסעירות שעבר, מהרגע שנשדד ועד שהציוד היקר הושב אליו בזכות לוחמי המילואים: "זה היה בשעות הבוקר, קיבלתי טלפון מחברת האשראי, היא הודיעה על פעילות חריגה שבוצעה בכרטיס שלי. מיד ניסיתי לשחזר את הלילה הקודם - חזרתי הביתה סביב השעה 2:00, ואני די בטוח שנעלתי את דלת הבית. למוחרת מבחינתי היה רגיל. ישבתי לצייר ואז הגיעה השיחה. אני זוכר שאמרתי לפקידה, 'זה לא יכול להיות, זה הכרטיס של העסקאות באינטרנט ואני בכלל לא מגהץ אותו'". מיכאל הבין שקרה לו משהו חריג: "נעלם לי התיק, נעלם לי המחשב, נעלמו האוזניות, ועוד ציוד יקר. פשוט אין כלום".

מיכאל עם המחשב
מיכאל והמחשב היקר שהוחזר אליו

"אני זוכר שיצאתי לחדר המדרגות והתחלתי לצרוח 'שדדו אותי! אני לא יודע מה לעשות!'", המשיך מיכאל, "אני גר במקום נחמד בירקון ולא צפיתי שדבר כזה יקרה. השכנים יצאו, הייתי בפאניקה והם ניסו להרגיע אותי, הם עזרו לי להתקשר לחברת האשראי ולמשטרה". לטענתו, שעתיים חלפו עד שהגיעו כחולי המדים. הפריטים שנגנבו ממיכאל כללו אוזניות מקצועיות, שעלותן נאמדת בשוק באלפי שקלים ומחשב מתקדם. בזכות יישומון (אפליקציה) לאיתור האוזניות והמחשב הצליח מיכאל לקבל את מיקומם בתוך זמן קצר.

"ראיתי את המיקום שבו נמצאות האוזניות שלי, בבניין ששוהים בו דרי רחוב. הייתי באטרף", שיתף, "התחלתי לחפש את האוזניות, ראיתי את הדיירים בבניין, פניתי אליהם וביקשתי עזרה ואחד מהם היה מוכן לעזור לי בתמורה ל-100 שקלים. אותו אדם הצליח לאתר את זה שמחזיק באוזניות שלי, שמצידו דרש ממני 500 שקלים. בסופו של דבר שילמתי לו 200, לא היה אכפת לי - רק רציתי לקבל את האוזניות שלי בחזרה".

איתור הלפטופ בכפר הפלסטיני דורא
מיקום מחשבו של מיכאל בדורא

משם המשיך מיכאל אל תחנת המשטרה, בתקווה ששם יסייעו לו לאתר גם את המחשב. אולם שם התהליך לא היה כל כך פשוט ורק אחרי כמה שעות התפנה אליו אחד מקציני החקירות. בינתיים היישומון לאיתור המחשב הצביע על כך שהוא נמצא בתנועה וכבר נמצא בתחומי הרשות הפלסטינית, באזור חברון.

על סף איבוד תקווה שיצליח לקבל חזרה את המחשב היקר שנגנב, מיכאל עדכן את חבריו ברשת החברתיות במקרה: "חברה, אני מעדכן אתכם. המחשב כבר בשטחים", כתב בפוסט, "אין מה לעשות. אשתדל לקנות את החדש בקרוב. תודה רבה לכולם", מיכאל שיתף בפוסט שהתרגש לקבל כל כך הרבה עזרה בתור עולה חדש. כחלק מהפוסט צירף מיכאל צילום מהאפליקציה לאיתור המחשב הנייד, שבו נראה שהוא נמצא בכפר הפלסטיני דורא, שנמצא סמוך לחברון. לשיחה שקיבל כמה שעות לאחר הפרסום, הוא לא ציפה.

המכשירים הגנובים שנמצאו בדורא
המחשבים הגנובים שנמצאו בדורא

"זה התחיל בהודעה שהגיעה אליי מחייל מילואים, שנמצא עם הצוות שלו בשטחים", סיפר ותיאר שהלוחם אמר לו שהם נמצאים באזור הכפר ושהם יכולים לחפש את המחשב שלו. "אמרתי לעצמי, 'הסיכוי קטן מאוד', אבל שלחתי להם את המיקום בכפר דורא. לפי מיכאל, הם הגיעו למעבדה בכפר ומצאו את המחשב שלו לצד מחשבים וטלפונים ניידים אחרים שנגנבו מישראל לשטחי הרשות הפלסטינית.

הפוסט של לוחם המילואים על הציוד הגנוב שאותר
הפוסט של לוחם המילואים לאחר מציאת הפריטים הגנובים בדורא

מיכאל לא הסתיר את ההתרגשות שלו: "הייתי פשוט בהלם, לא האמנתי שאראה שוב את המחשב, כל העבודות שלי עליו, כל הפרויקטים. יצאתי מהדירה והתחלתי לצעוק בחדר המדרגות לשכנים 'מצאו את המחשב שלי', הלוחמים האלה אלופים, גיבורי-על". לאות תודה הוא אף הציע לחבריו ברשתות החברתיות לתרום כסף לגדוד המילואים ולסייע לו ברכישת ציוד ללחימה. "אין על החיילים שלנו", ציין העולה החדש, "פשוט אין. תודה רבה לכולכם על העזרה והתמיכה. שוב פעם מגלה אילו אנשים טובים יש בארץ".