בחודשים הקרובים הוואטסאפ של כולנו עומד להשתנות. בגלל שזאת האפליקציה הפופולרית בישראל כנראה שגם אתם תרגישו בשינויים, אז ריכזנו לכם את כל הפיצ'רים שיגיעו בקרוב וישפרו (או יפריעו) לנו בחיים.

בינה מלאכותית

מופתעים שזאת הקטגוריה הראשונה? אם אתם לא חיים מתחת לסלע כנראה ששמעתם את המונח בינה מלאכותית או AI כבר כמה פעמים. אם אתם מתעסקים קצת בטכנולוגיה, כנראה שמעתם אותו כמה פעמים - ביום. אז למרות שמארק צוקרברג הודיע על מהפכת הבינה המלאכותית בשלל האפליקציות של מטא כבר בספטמבר 2023, היא עדיין לא הגיעה לכדי מימוש מלא, אבל היא מתקרבת לזה בצעדי ענק. ביום חמישי (18.4) הכריז צוקרברג באופן רשמי על כניסת פיצ'ר הצ'אטבוט AI של מטא בתוך וואטסאפ לחלק מהמשתמשים בגרסת הבטא. האופציה הגיעה בינתיים רק למעט מדינות כמו אוסטרליה, קנדה, ניו זילנד ועוד, אך ישראל עדיין בחוץ. אין מה לדאוג, גם אנחנו נקבל אותו בקרוב.

במסגרת ההודעה הרשמית צוקרברג ציין שהצ'אטבוט מאפשר למשתמשים לשאול שאלות, לבקש לצייר ציורים ולעשות כמעט מה ש-Chat GPT יודע לעשות.

מי צריך איירדרופ?

שליחת קבצים ממכשיר למכשיר היא פיצ'ר מוכר למשתמשי אפל בתור אייר דרופ (Airdrop), ולמשתמשי אנדרואיד בתור קוויק שייר. בימים אלו עובדים בוואטסאפ על פיצ'ר של שליחת קבצים למכשירים קרובים באמצעות הפלטפורמה עצמה. ע"פ wabetainfo, האתר המתמחה בעדכוני וואטסאפ, מהנדסי התוכנה עובדים על עדכון עתידי לאנדרואיד שייאפשר שליחת קבצים בין מכשירים, וזאת רק במידה ושני המכשירים יפתחו את הפיצ'ר. בגלל שהתוכנה עדיין בפיתוח לא בטוח שהיא תגיע בסופו של דבר לכולם, ורק הזמן יגלה לנו האם היא באמת תקרה.

סייב דה דייט

רוצים לקבוע עם חברים אבל תמיד מתקשים לתאם? יש לכם לו"ז מלא בפגישות? ובכן כדאי שתתכוננו לזה שוואטסאפ גם תיכנס למשוואה. באחד מעדכוני התוכנה העתידיים שנקבל לאנדרואיד נוכל לתאם אירוע, כן מה ששמעתם. עכברי הקוד של wabetainfo מצאו שהאפליקציה עובדת על אפשרות לשמור אירועים ביומן. נכון לכרגע האופציה מתוכננת לקהילות בלבד, אבל זה לא אומר שזה לא יגיע לצ'אטים פרטיים ולקבוצות גם בהמשך.

משתמשי בטא נבחרים יכולים כעת לחקור את התכונה החדשה ליצירת אירועים בתוך הצ'אטים הקבוצתיים בקהילה שלהם. אם תכונה זו זמינה, האופציה הייעודית תופיע ישירות בתוך חלונית הקבצים המצורפת כדי להתחיל לקבוע אירועים בקלות. במהלך יצירת האירוע, המשתמשים מתבקשים להזין שם, תיאור, לבחור תאריך, לכלול מיקום אופציונלי ולציין אם נדרשת שיחת קול או וידאו. לאחר שליחת אירוע, הנמענים בצ'אט הקבוצתי של הקהילה יכולים לאשר הגעה, בעוד שהיוצר שומר על היכולת לעדכן את פרטיו על ידי עריכתו. במקרה זה, כל החברים שקיבלו את האירוע יקבלו הודעות על כל שינוי.

לשמור במועדפים

במסגרת ההתקדמות של וואטסאפ להפיכת אפליקציית כל-יכולה, היא מנסה לתפוס נתח גדול יותר בתחום שיחות הווידאו והאודיו, ובעצם להתחרות בפייסטיים של אפל ובטלפון הרגיל. פיצ'ר שעובדים עליו כרגע באפליקציה יאפשר להכניס משתמשים לקטגוריה של מועדפים, ובכך להגיע אליהם בקלות בלשונית השיחות. 

כפי שניתן לראות מצילום המסך, וואטסאפ בוחנת את התכונה שמאפשרת למשתמשים להוסיף, לסדר מחדש ולהסיר את אנשי הקשר והקבוצות המועדפים עליהם ישירות בתוך הגדרות האפליקציה. באמצעות תכונה זו, וואטסאפ שואפת לפשט את תהליך האיתור והניהול של אנשי קשר וקבוצות מועדפים בתוך לשונית השיחות. שיפור זה יהיה מועיל במיוחד מכיוון שניהול המועדפים הללו עשוי כעת להיות מסובך עבור משתמשים מסוימים.

הסטוקינג עולה שלב

פיצ'ר נוסף שנועד לעזור לכם לבדוק אם האנשים הקרובים אליכם מתעלמים מכם או סתם לא בטלפון. במטא עובדים על אפשרות לתצוגת החברים המחוברים שלכם, ואלה שהיו מחוברים לאחרונה.

התכונה הזו אמנם לא מספקת רשימה מקיפה של כל אנשי הקשר המחוברים, אך היא מדמה באופן מעשי כזו על ידי הצגת מספר מוגבל של אנשי קשר פעילים אחרונים. למרות שמוצגת רק תת-קבוצה של אנשי קשר, הפיצ'ר הזה עדיין מספק למשתמשים תובנות חשובות לגבי מי מאנשי הקשר שלהם מחובר כרגע, או היה פעיל לאחרונה. גם האפשרות הזו זמינה בגרסת הבטא בלבד כרגע.