היוטיובר YourFellowArab, או בשמו האמיתי אדיסון פייר מאלוף (Addison Pierre Maalouf), הוא הגרסה האינטרנטית של העיתונאי איתי אנגל. הוא נוסע למקומות מסוכנים ויוצר בהם תוכן, לא ברמה של "עובדה" אבל עדיין, הוא חושף למאות אלפי עוקביו את מה שקורה באותם מקומות. מאלוף חי בשגרה באטלנטה שבארה"ב, והוא נסע לאחרונה להאיטי - מדינה שנמצאת בכאוס מוחלט ונשלטת ע"י כנופיות פשע בשבועות האחרונים.

על פי התקשורת המקומית, מאלוף נחטף כשהגיע לשם וכבר שוחרר. הוא נסע במטרה לראיין את ג'ימי "ברביקיו" צ'ריזייר, מנהיג של מספר כנופיות שהתאחדו לקבוצה בשם G9 והשתלטה על הממשל במדינה, לפי הערוץ 24.net.

רק 24 שעות לאחר שנחת במדינה, מאלוף והקולגה שלו מהאיטי נחטפו על ידי חברי כנופיית 400 מאוזו. זה קרה ב-14 במרץ, והוא הוחזק תמורת כופר של 600,000 דולר. כשהחדשות על היעלמותו של כוכב היוטיוב התפשטו ברשת ביום חמישי, חברו הסטרימר Lalem אישר כי חברו נלקח כבן ערובה.

Lalem גם שיתף את הסרטון האחרון שפרסם מאלוף, שבו הוא נראה בבית מלון בהאיטי מספר לצופיו על הסכנות שבשהייה במדינה. בסרטון סיפר מאלוף כי הוא והצוות שלו התכוונו לנסוע לעיר הבירה פורט-או-פרינס, אך נאלצו להמתין עד לזריחת השמש.

הוא גם ציין שפורט-או-פרינס "מנוהלת לחלוטין על ידי כנופיות" ולמרות שהבטיחו להם מעבר בטוח, "כל מה שצריך זה חבר כנופיה טיפש אחד שמחזיק בקלצ'ניקוב (AK-47) כדי שהכול ישתבש". מאלוף פרסם מוקדם יותר ב-10 במרץ שהוא "נוסע לעוד אחד מהטיולים האלה", והוסיף משפט מלחיץ: "אם אני אמות, תודה שצפיתם בתכנים שהוצאתי. אם אחיה, השבח לאל".

אתמול מאלוף חזר לרשתות החברתיות והודיע כי שוחרר. בציוץ כתב: "נחטפתי אך ורק בגלל צבע העור שלי. נחטפתי בגלל היותי 'בלאנק' (כינוי לאנשים לבנים). אני לא יכול לפרט יותר עד שאגיע הביתה, אבל כל מה שאגיד בינתיים הוא - תודה לאל. שוחררתי בין יום שישי הטוב של חג הפסחא, ישו הוא המלך. כשאתה נחטף באמצע מדבר בהאיטי במרחק 60 דקות מכל ציוויליזציה בצריף בטון מוקף תיל דוקרני, אתה לא מתפלל לדגל הקשת בענן, אתה מתפלל לאלוהים".

בנוסף לציוצים העלה סטורי שצולם כביכול מהשבי, אם כי לא ברור כיתד הצליח לצלם בזמן שהיה חטוף, ובו ניתן לראות חומות עם גדרות תיל עליהם. אבל נראה שלא כל הגולשים האמינו לסיפור של מאלוף. חלק טענו שמדובר בסרטון הבא שהוא מתכוון לייצר, ובעצם הוא ביים את החטיפה של עצמו. בנוסף, אחד הגולשים הוסיף הערת קהילה לציוץ שלו שאין בכלל מדבר בהאיטי. ככל הנראה שנגלה את האמת רק בימים הקרובים - האם מאלוף נחטף ע"י כנופיית פשע, או שמדובר בתעלול יחצני כדי לקדם את ערוץ היוטיוב שלו? בינתיים, היוצר Lalem טוען שאחיו של מאלוף צילם את כל המו"מ. נחייה ונראה.