עוד סרטון פייק שמפיץ תאוריות קונספירציה הסתובב בסוף השבוע ברשת - ופרטיו הופצו אפילו בידי בנו של ראש הממשלה יאיר נתניהו. את ההודעה מחק נתניהו בשלב מסוים. "טייס שובר שתיקה אחרי 4 חודשים", נכתב בתיאור הסרטון שבו מופיע אדם שמציג את עצמו כטייס בחיל האוויר ומפרט תיאוריית קונספירציה על בגידה בתוך חיל האוויר ב-7 באוקטובר. 

@darkforces_2 #טבחשמחתתורה #חרבותברזל ♬ צליל מקורי - DarkForcesFactChecker

בסרטון שרץ ברשת, הטייס לכאורה מפרט נתונים שאינם נכונים לגבי היכולות של חיל האוויר והנהלים שלו. וטוען שלפי הנתונים שבידו - לא ייתכן שלא הייתה בגידה מבפנים ושצה"ל הופתע מהמתקפה של החמאס בשבת השחורה. אותו אדם טוען גם כי לחיל האוויר ישנם 600 מטוסי קרב - נתון שקרי. עוד נטען כי המטוסים היו צריכים להפעיל "נוהל חניבעל", ולהרוג גם חטופים בשביל לפגוע במחבלים. פרט שגם אותו הכחישו גרומים רשמיים בצבא. 

הפייק שהפיץ יאיר נתניהו - ואז מחק (צילום: מתוך עמוד הטלגרם של יאיר נתניהו)
הפייק שהפיץ יאיר נתניהו - ואז מחק | צילום: מתוך עמוד הטלגרם של יאיר נתניהו

"יש לנו בעיה גדולה עם חיל האוויר, משהו שם מסריח, ובגדול", אמר האדם בסרטון. "הייתה בגידה ושלא יספרו לנו סיפורים. טלי גוטליב צודקת".

הסרטון הופץ לראשונה בחשבון טיקטוק אנונימי שנפתח בתקופת המהפכה המשפטית, ולאחר מכן החל להסתובב בעיקר בטלגרם. הוא הופץ גם בחשבון הטלגרם של יאיר נתניהו תחת הכותרת "טייס שובר שתיקה". בגלל שהסרטון הופץ בכמה חשבונות טיקטוק וטלגרם שונים באופן אורגני - קשה לדעת לכמה גולשים הגיע, אך נראה שהוא זכה לחשיפה גדולה.

היום חשף דניאל עמרם בחשבון הטוויטר שלו כי האדם שמופיע באותו סרטון שרץ ברשת כלל אינו טייס. מדובר בדוד גולדנטל מצור הדסה, המנהל מתחם צימרים לאירוח בהרי ירושלים. גולדנטל אינו פעיל בשמו ברשתות החברתיות, אך כן כותב בשמות אנונימיים שונים. תגובתו של גולדנטל לא התקבלה.

בשבועות האחרונים מסתובבים ברשת מספר סרטונים שבהם אנשים "חושפים" כיצד התנהלה בגידה בתוך הצבא בשביעי באוקטובר. אותן תאוריות מנסות להפיל את האשמה על הצבא ומרמזות על כך שישנם בכירים בצה"ל ששיתפו פעולה עם חמאס ואפשרו את המתקפה על ישראל. חברת הכנסת טלי גוטליב אף הוסיפה והפיצה תיאוריית קונספרציה לפיה בעלה של שקמה ברסלר הוא בכיר בשב"כ שעצור על סיוע לאויב. ברסלר הגישה תביעת לשון הרע בגין ההתבטאויות של גוטליב.