אורקל מצטרפת לחברות הבינלאומיות שמעניקות מענק מיוחד לעובדים שלה בישראל על מנת לעזור להם בזמן המלחמה. מנכ"ל החברה בישראל ערן פייגנבאום שלח מייל למאות העובדים המועסקים בארץ והוא הודיע העובדים יקבלו במהלך החודש הבא משכורת כפולה. ענקית המחשוב האמריקאית אורקל הוקמה בידי איש העסקים לארי אליסון ומנוהלת כיום בידי ילידת ישראל צפרא כץ.

הסערה ב-SAP בגלל המלחמה - והמענקים לעובדים בישראל
המתנה המפתיעה של אינטל לעובדים בישראל בצל המלחמה
זעם במיקרוסופט: "מהדהדת פייק ניוז נגד ישראל"
אירלנד תומכת במפוטרת וויקס שתקפה את ישראל: "לא חוקי"
עובדי ההיי-טק שקוראים: "לשחרר את יפו וירושלים"

"אני רוצה שתדעו שמאז מתקפת הטרור, אורקל והנהגתה עומדים איתנים בתמיכתם בישראל", כתב פייגנבאום. "מתוך הכרה בקשיים [שחווים העובדים], אורקל תספק תמיכה כספית לכל עובד בישראל בצורת תשלום נוסף חד פעמי של שכר. תשלום זה ישולם בימים הקרובים לחשבון הבנק שלכם. התשלום הזה הוא תוספת לשכר הרגיל שלכם מאורקל, ואנו מקווים שהוא יספק תמיכה נוספת לכם ולמשפחותיכם במהלך תקופה קשה זו.

"מתחילת המלחמה, אנחנו עובדים יחד עם עמיתינו בעולם כדי לסייע למי שזקוק לעזרה דחופה", הוסיף פייגנבאום. "עסקנו בפינוי משפחות שלמות של עובדים מאזור המלחמה, בארגון טיסות לעובדים שנזקקו לסיוע מידי ובמתן תמיכה כלכלית למתמודדים עם המצבים המאתגרים ביותר. מאמצים אלה משלימים את הפעילות השוטפת שלנו במטרה להקל על הקשיים שנגרמו כתוצאה מהמלחמה הזו".

מנכ"ל אורקל ישראל ערן פייגנבאום עם שרי הממשלה (צילום: רויטרס)
מנכ"ל אורקל ישראל ערן פייגנבאום עם שרי הממשלה וראש עיריית ירושלים ב-2021 | צילום: רויטרס

אורקל מצטרפת לחברות כמו SAP, סיסקו, אינטל ואנבידיה, שהודיעו שלאור המצב הן מעוניינות לתמוך בעובדים שלהם בישראל. בחברת התוכנה הגרמנית SAP הודיעו השבוע לעובדים כי מי מביניהם שמתגוררים באזורים שפיקוד העורף הורה לפנותם בעוטף עזה או בגבול לבנון יקבלו מענק חד-פעמי של 6,500 שקל לכל בן משפחה.

במכתב ששלח מנכ"ל אינטל העולמית פט גלסינגר לעובדי החברה בישראל הוא התייחס למצב החריג בארץ וכותב כי לאור המחוייבות העמוקה שחשה החברה לישראל ולעובדיה בארץ היא תחלק להם מענק חד פעמי של 5,000 דולר.