יכול להיות שכבר שמתם לב לזה, אבל עכשיו זה רשמי: וואטסאפ עלתה עם השינוי העיצובי הכי גדול בזמן האחרון. בסוף השבוע הודיעה האפליקציה בבלוג שלה על העיצוב החדש של האפליקציה, שרובנו כבר ראינו בפועל.

בוואטסאפ הסבירו שההתמקדות העיקרית שלהם לאורך השנים האחרונות הייתה בשיפור התועלת של האפליקציה על ידי הוספת פיצ'רים חדשים, אך עם זאת, ככל שהאפליקציה התפתחה, התברר שגם העיצוב זקוק לרענון כדי לשמור על הממשק פשוט, נגיש ומודרני. לכן, החברה יצרה ממשק עדכני יותר תוך שמירה על התכונות החיוניות של האפליקציה.

השינויים, שהגיעו גם לאנדרואיד וגם למערכת ה-iOS של אפל, כוללים שינויים בתפריט ואייקונים חדשים שנועדו לעזור למשתמשים למצוא את מה שהם צריכים מהר יותר, כמו גם איורים מעודכנים עם אנימציות. עבור אפליקציית אנדרואיד, וואטסאפ הציגה עיצוב כהה יותר, תוך התמקדות בקונטרסט (ניגודיות) גבוה יותר ובגוונים עמוקים יותר כדי להפחית מהעומס על העיניים.

וואטסאפ הציגה גם סרגל ניווט תחתון מודרני יותר באנדרואיד, וזאת כדי לעזור למשתמשים למצוא את מה שהם צריכים מהר יותר. העיצוב החדש ממקם את הכרטיסיות קרוב יותר לאגודלים של המשתמש, מספק חוויית ניווט אינטואיטיבית יותר ומיישר קו עם עיצובים אחרים של אפליקציות אנדרואיד.

לעומת זאת, ב-iOS השינויים כוללים אפשרות פשוטה יותר לשליחת תמונות וסרטונים - במקום תפריט במסך מלא, יש כעת מסך נגלל הניתן להרחבה ומאפשר למשתמשים לגשת לתכונות חשובות כמו מדיה, סקרים, מסמכים ועוד בקלות. גם אפליקציות האנדרואיד וגם אפליקציות ה-iOS מציעות כעת מסנני צ'אט, מה שמקל על התמקדות ואיתור שיחות חשובות וצ'אטים שלא נענו. 

עדכוני העיצוב החדשים זמינים כמעט לכל המשתמשים המתקינים את העדכון האחרון של וואטסאפ עבור iOS מחנות האפליקציות של אפל ועבור אנדרואיד מחנות Google Play. הם יגיעו לכלל המשתמשים במהלך הימים הקרובים.