כמעט שבועיים חלפו מאז שאפל החלה למכור לציבור הרחב את משקפי המציאות הרבודה שלה Apple Vision Pro - מה שאומר שהמועד האחרון שניתן לקונים להחזיר את המוצר לחנויות ולקבל את הכסף חזרה עוד רגע חולף. לפי דיווחים ברשת, בהם באתר הטכנולוגיה המוכר ה-Verge, משתמשים רבים אכן מנצלים את 14 היום שבהם ניתן להחזיר את המוצר באריזתו המקורית לאפל ולקבל חזרה את התשלום בגובה 3,500 דולר.

ברשתות החברתיות התפרסמו פוסטים של אנשים שסיפרו כי בחרו להחזיר את המוצר, ודיווחו על תחושות של חוסר נוחות על הראש בעת השימוש והתלוננו על כך שהמכשיר כבד מאד. "לא יכולה לחכות להחזיר את הוויז'ן פרו, ככל הנראה חתיכת הטכנולוגיה הכי מדהימה שאי פעם ניסיתי. לא יכולה להתמודד עם כאבי הראש האלו אחרי 10 דקות שימוש".

חלק אף סיפרו כי הם פשוט חשים בחילה לאחר שימוש כמה דקות ספורות. התלונות על תחושת בחילה לאחר שימוש במכשירי מציאות וירטואלית (VR) מלווה את התחום כבר כמה שנים, ונראה כי אפילו אפל הגדולה עוד לא הצליחה למצוא פתרון לבעיה.

גולשים אף דיווחו כי לאחר השימוש סבלו מעיניים אדומות, ומשתמש בת'רדס אף טען כי השימוש בוויזן פרו גרם להתפוצצות של וריד בעינו.

ככל הנראה המחיר הגבוה של המשקפיים - 3,500 דולר, חשוב לציין שוב - אחראי לכך שמשתמשים רבים מעדיפים להחזיר אותם לאפל במקום לקוות שהדברים ישתפרו.

תלונות נוספות ברשתות החברתיות עוסקות באכזבה של הרוכשים לגלות שאין לו מספיק אפליקציות - נטפליקס ויוטיוב נמנעו בינתיים מלהציג אפליקציות ייעודיות - או חוויות מיוחדות. לטענת הגולשים, סביבת המחשוב החדשה של אפל מרגישה דלה גם עבור דור ראשון של מכשיר בקטגוריה חדשה. עם זאת, דווקא טיקטוק כן הוציאה אפליקציה ייעודית למכשיר, כך שמי שייבחר להשאיר אותו אצלו יוכל לקחת את חוויית גלילת הזומבי לשיאים חדשים.

חלק מהמשתמשים טענו כי התקשרו לעבוד עם המכשיר וכי מה שחשבו שיהיה כלי עבודה שימושי פשוט לא מספיק שימושי או נוח בהשוואה למחשב רגיל. אפל לא פרסמה מספרים על מספר הרוכשים שהחזירו את הוויז'ן פרו, כך שקשה להעריך עד כמה מדובר בתופעה באמת רחבה. עם זאת, מספר התלונות ברשתות החברתיות על המשקפיים החדשות - בהן גם של הלקוח מארק צוקרברג - מעלה סימני שאלה לגבי המכשיר שאמור להוות חיל חלוץ בקטגוריה חדשה של מוצרים עבור אפל.