חברת הטכנולוגיה הישראלית ווקמי (WalkMe) וענקית הטכנולוגיה הגרמנית SAP סיכמו על רכישת החברה הישראלית תמורת כ-1.5 מיליארד דולר, כך דיווחו החברות. מחיר העסקה משקף לווקמי שווי הגבוה בכ-45% מהמחיר שבו נסגר המסחר בה אמש בנאסד"ק.

עוד בנושא ב-N12:

גיוס ההון הגדול בתולדות ההייטק הישראלי
בדיקה: עובדי ההייטק יושבים על 2 מיליארד דולר
לא הכל ורוד: הנתונים המטרידים על עתיד ההייטק

המערכת של ווקמי נועדה לפשט את השימוש בתוכנות ארגוניות. החברה הוקמה ב-2011 בידי המנכ"ל דן עדיקא ורפאל סווירי ומעסיקה כ-1,000 עובדים, כ-400 מהם בישראל, כאן נמצא גם מרכז הפיתוח שלה. לפי מאגר המידע של SNC, לפני רישומה למסחר בבורסת הנאסד"ק גייסה החברה כ-600 מיליון דולר.

ווקמי הונפקה בבורסת הנאסד"ק בניו יורק בימי השיא של 2021 לפי שווי של 2.6 מיליארד דולר. אלא שכמו חברות טכנולוגיה רבות אחרות שנכנסו לבורסה בתקופה זו, מאז הלך וירד שווייה, וערב חתימת העסקה הוא הסתכם בכ-890 מיליון דולר.

חברת ווקמי (צילום: יחצ)
עובדי ווקמי (ארכיון) | צילום: יחצ

לטענת החברה הישראלית, כיום משתמשים במערכת שלה 35 מיליון איש ב-40 מדינות. עם לקוחותיה העסקיים נמנות אלפי חברות, ובהן תאגידים בין-לאומיים גדולים דוגמת נסטלה, סימנס, לינקדאין, וולגרינס, וורנר מיוזיק גרופ ואוקטה.

המערכת שפיתחה ווקמי היא פלטפורמה מבוססת ענן ובינה מלאכותית (AI) המפשטת את השימוש באתרי אינטרנט וביישומונים באמצעות הנעה והכוונה לפעולה.

"אנו שמחים לשותפות עם SAP. הרכישה מעניקה לנו משאבים ובסיס לקוחות הדרושים כדי לשפר את ההצעות שלנו ולהרחיב את גודל השוק שלנו", מסר מנכ"ל ווקמי דן עדיקא. "בעזרת האקוסיסטם הרחב של SAP בכוונתנו לפתח הזדמנויות צמיחה רבות ולהעניק ערך גדול יותר ללקוחות שלנו".