חברת פאלו אלטו נטוורקס של הישראלי ניר צוק הודיעה על כוונתה לרכוש את הסטארטאפ הישראלי טאלון (Talon Cyber Security), שמפתחת דפדפן מאובטח למקומות עבודה. החברה לא פרסמה את סכום הרכישה, אך לפי מקורבים הוא אמור להיסגר בימים הקרובים ויעמוד על כ-625 מיליון דולר.

מדובר בעיסקה הגדולה ביותר בהייטק הישראלי השנה, ובאחד האקזיטים הישראלים הגדולים בשנים האחרונות. הסכום המדויק של הרכישה ייחשף בדוחות של פאלו אלטו נטוורקס בעוד מספר שבועות. בשבוע שעבר דיווחה פאלו אלטו על רכישת דיג סקיוריטי הישראלית.

טאלון הוקמה לפני שנתיים ומאז גייסה סכום כולל של 126 מיליון דולר. היא מעסיקה כיום כ-130 עובדים בישראל. מאחורי טאלון עומדים שני יזמים בעלי רקורד עשיר בתעשייה: המנכ"ל עופר בן נון שייסד בעבר את ארגוס, שנכרה לקונטיננטל הגרמנית בכ-450 מיליון דולר. אוהד בוברוב ה-CTO הוא מייסד לקון מובייל סקיוריטי, שנמכרה לצ'ק פוינט ב-100 מיליון דולר, והוא אף כיהן כסמנכ"ל בצ'ק פוינט לאחר הרכישה.

צוות טאלון (Talon) (צילום: שי שרון, יחצ)
הצוות של טאלון | צילום: שי שרון, יחצ

"הרבה כוכבים התיישרו לנו", אמר ל-Tech12 עופר בן נון, אחרי הגיוס האחרון של החברה. "כשאתה מקים חברה, ובטח בקטגוריה חדשה, צריך הרבה זמן וצריך שהשוק יכיר בזה שיש סיבה מספיק משמעותית לקטגוריה ולמוצר כאלה. מה שקרה אצלנו זה שהשינוי בעולם ה-IT הצדיק קטגוריה כזו מצד אחד וההוצאה לפועל של צוות ההנדסה והמוצר שלנו הביאה את הצוות לרמת בשלות טובה מספיק מהר מספיק שזה יורגש גם על ידי לקוחות".

טאלון מפתחת דפדפן מאובטח לארגונים, אבל לא מדובר רק בגלישה מאובטחת ברשת. טאלון וחבורת דומות לה, כמו איילנד הישראלית גם היא, זיהו שהדפדפן הוא שער הכניסה לביצוע מרבית המטלות השוטפות, שפעם דרשו תוכנה נפרדת ורבות מהן עברו כבר לענן. הדפדפן המאובטח TalonWork שהשיקה החברה בשנה שעבר מבוסס על פרויקט הקוד הפתוח כרומיום והוא יוצר בועה מבודדת המגנה על כל המשאבים הארגוניים בהם משתמש העובד וזאת ללא תלות בסוג המכשיר, במיקום או ברשת ממנה הוא מתחבר.

פאלו אלטו היא חברת הסייבר בעלת השווי הגבוה בעולם. עם מייסדיה נמנה היזם הישראלי ניר צוק שב-2005 שמשמש בה כסמנכ"ל טכנולוגיות. פאלו אלטו קמה עם אג'נדה מוצהרת להיות אלטרנטיבה לצ'ק פוינט של גיל שויד, עמו יש לצוק יריבות ותיקה, ובשנים האחרונות אף עקפה אותה בשווי.

"התפשטות של מודלי עבודה מבוזרים יצרה נוף איומים דינמי, שפתרונות מדור אבטחת המידע הקודם אינם מותאמים להתמודד איתו", מסר מנכ"ל טאלון בן נון. "בנינו את טאלון כדי להגדיר מחדש אבטחה רבת עוצמה למכשירי קצה מבוססת דפדפן. פאלו אלטו נטוורקס היא השותפה האידיאלית עבורנו להאצת השגת המטרות שלנו, המחויבות שלהם לחדשנות בישראל היא מעוררת השראה ומותאמת למשימתה של טאלון ליצור את התוצאות הטובות ביותר האפשריות ללקוחות ולעובדים שלנו".

לירן גרינברג, מייסד-שותף ומנהל ב-Team8 שהשקיעה בטאלון מסר: "בשנתיים וחצי הגיעה טאלון להישגים יוצאי דופן – פיתוח של טכנולוגיה פורצת דרך, יצירה של קטגוריה חדשה בשוק, וצבירת מומנטום אדיר עם לקוחות ושותפים ברחבי העולם. מסיבות אלו ועוד, זוהי כנראה הרכישה הגדולה ביותר בהיסטורית ההייטק הישראלי לחברה בת פחות משלוש שנים. פאלו אלטו נטוורקס משלימה רכישה ענקית במקביל לתקופת המלחמה. אין דוגמא טובה מזו לאמון העולם בחסינות הכלכלה הישראלית בכלל, ותעשיית ההייטק בפרט, גם בזמנים קשים".