בין קבוצת המדענים שינסו לשחזר מחר על גבול שווייץ-צרפת את המפץ הגדול שכנראה הוליד את עולמנו, נמצאת גם מדענית ישראלית - שולמית מועד. "אנחנו מתרגשים מאוד", אמרה בצהריים בשיחה עם חדשות 2. "אנחנו מקווים שהכל יעבוד כמו שצריך ונראה תוצאות יפות". מחר נעביר את הניסוי בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט החל מהשעה 10:00 בבוקר.

מחר, בין השעות 10:00 ל-11:00 בבוקר (שעון ישראל) יתרחש הניסוי החד-פעמי הזה במאיץ חלקיקים מיוחד שנבנה מתחת לאדמה. מועד, פיזקאית מאוניברסיטת הרווארד בארצות הברית, מחכה בהתרגשות גדולה לראות את פרי עמלה. "זו עבודה של שנים". היא מספרת. "אלה מכונות עצומות ומסובכות והושקעה כאן עבודה ומחשבה של שנים, יומם ולילה".

יש רבים שמתנגדים לניסוי הזה, וחוששים שהוא יביא לפגיעה קשה בכדור הארץ. מועד מנסה להרגיע את המבוהלים. "מחר זה בטוח לא יהיה סוף העולם", היא מבטיחה. "לא יהיו התנגשויות של חלקיקים. נושא הבטיחות מלווה את העבודה שלנו לאורך כל הדרך. הנושא הזה עמד לבדיקה. אין מה לדאוג".

מועד היא לא הנציגה היחידה שלנו לניסוי ההיסטורי. בניסוי הגדול של שחזור סוף העולם משתתפים נציגים ישראלים נוספים – חוקרים מאוניברסיטת תל אביב. "לישראל יש תרומה מאוד מאוד חשובה לניסוי", אומרת מועד.