אפיפיור (צילום: רויטרס)
האפיפיור בנדיקטוס ה-16. בקרוב - בקליק אחד | צילום: רויטרס

האפיפיור - בקרוב על המסך שלכם בקליק אחד: אם מישהו חשב שבכס הקדוש ממשיכים להתנכר למודרניזציה ולהתפתחות הרשתות החברתיות, כנראה שטעות בידו. בוותיקן הוחלט לפתוח ערוץ עצמאי ברשת שיתוף קבצי הווידאו "יוטיוב" - באמצעותו ניתן יהיה לראות בשידור חי וכן קטעים מוקלטים של האפיפיור.

במסיבת עיתונאים שנערכה בסוף השבוע מסרו גורמים בוותיקן, כי בפרויקט הקמת הערוץ החדש ייטלו חלק "גוגל" (בעלי "יוטיוב") וערוצי הטלוויזיה והרדיו הרשמיים של הוותיקן. נציגי גוגל, שנטלו חלק במסיבת עיתונאים, בירכו על היוזמה.

גם לנשיא שלנו יש

שמעון פרס (צילום: מארק ניימן, לע"מ)
פרס. הוא כבר שם | צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה שמעון פרס השיק אף הוא ערוץ אישי ביוטיוב, לפני כחודשיים. "אני רוצה להזמין את כולכם לערוץ שלי ביוטיוב, לדבר, להקשיב, לצחוק", אמר פרס בפתח השקת הערוץ שלו באתר הסרטונים. "בתקופות אחרות, הפריבילגיה של הביטוי הייתה שייכת לחזקים ולשולטים. היום לכולנו יש את חופש הביטוי. בואו נדבר, נחלום ונצחק כדי להפוך את העולם לטוב יותר", אמר.

האזרח מספר 1 יעלה לערוץ קטעים נבחרים מפעילותו ונאומיו, ואף ישתמש בו כפלטפורמה לנשיאת ברכות מיוחדות לרגל החגים היהודיים, הנוצריים והמוסלמיים ברחבי העולם. בבית הנשיא מתכננים להפוך את האפיק שכבר סחף מיליונים ברחבי העולם לבמת התדיינות והעלאת שאלות, כמו גם כלי ליצירת מסיבות עיתונאים וירטואליות. כל זאת במטרה לנסות וליצור במה הסברתית בינלאומית ברשת.

הווידאופדיה: שמעון פרס

רוצים לקבל עדכונים בפייסבוק מחדשות 2?

עקבו אחר הטוויטר של חדשות 2 

הערוץ של חדשות 2 ביו-טיוב