תמיד רציתם לצלול אל קרקעית האוקיינוס, אבל לא ידעתם איך? עכשיו גוגל נותנת לכם גם לזה את הפיתרונות, כאשר שירות Google Earth מאפשר לנו להיחשף אל קרקעית הים.

המשתמשים בתוכנה יכולים לצלול - מבלי להירטב - ולראות את קרקעית האוקיינוס בתלת מימד. המפה מספקת פרטים על 20 שכבות בתוך האוקיינוס, פרטים שנאספו על ידי מדענים מובילים ומומחי אוקיאנוגרפיה.

סגן נשיא ארה"ב לשעבר וחתן פרס נובל, אל גור, הגיע להשיק את היוזמה החדשה במרכז של גוגל בסן פרנסיסקו. עכשיו מקווים בגוגל, הם מתקרבים מאוד להשגת המטרה - מיפוי של כל כדור הארץ. גור אמר בהצהרתו כי המיזם החדש הופך את Google Earth ל"חוויה קסומה, אתה יכול להתעמק עכשיו ביותר פרטים על כדור הארץ שרצית לחקור, אפשר לצלול לקרקעית האוקיינוס שמכסה כמעט שלושה רבעים משטח כדור הארץ. עכשיו ניתן לגלות נפלאות עליהם לא היתה לנו גישה קודם".

עכשיו, בעזרת השירות החדש ניתן לראות אתרים תת מימיים כמו הרים וולקניים הנמצאים מתחת למים, וידאו תלת מימדי של יצורי האוקיינוסים, אוניות טרופות ונקודות מובילות בעולם הצלילה וגלישת הגלים.

סילביה ארל, מראשי חברת נשיונל ג'יאוגרפיק, שנכחה באירוע ההשקה, אמרה לעיתונאים כי "אני לא יכולה לדמיין דרך יותר יעילה לעורר את תשומת הלב לליבו הכחול של העולם. ב-Google Earth עכשיו לכולם, לילדים ולחוקרים, יש עיניים חדשות דרכם הם יכולים להביט על עוד חלקים מהעולם".

באותו האירוע Google Earth גם עידכנו את הנתונים שנאספו על מיפוי מאדים, כך במידה והגולשים מאסו בכוכב הכחול, הם יכולים לצאת ולשוטט קצת בכוכב האדום.