גוגל (צילום: גוגל)
גוגל מחדשת | צילום: גוגל

ענקית הטכנולוגיה גוגל השיקה היום (ג') שירות חדש - Helpouts. באמצעות שירות שיחות הוידיאו שלה, HangOut ברשת החברתית גוגל+, תוכלו למצוא מומחים בכל תחום שיעבירו שיעורים פרטיים.

 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

זה קורה לנו לא מעט ועל בסיס יומיומי: אנו מחפשים מידע, פתרון לבעיה או מענה ופונים לאלוהי האינטרנט - גוגל. התוצאות שענקית החיפוש מציעה מגוונות ומגיעות מכל רחבי הרשת. אולם, לא אחת כשהבעיה מורכבת, למשל כשאנחנו נתקלים בבעיה טכנית או רוצים ללמוד כיצד להכין עוגה או לערוך תמונות בתוכנת פוטושופ למשל, אנו פונים למיליוני סרטוני הסברה ביוטיוב, שמספקים לנו הסברים מפורטים יותר.

השירות החדש יאפשר לכם למצוא מורים ומדריכים פרטיים ולדרוש עזרה צמודה יותר. האתר מעוצב כך שתוכלו לבחור בקלות שיעורים בנושאי טכנולוגיה, בישול ואפייה ועד שיעורי מוזיקה ואמנות.

HelpOuts משלבת שירותים רבים של גוגל: כדי לחפש שיעור ממומחה, תזדקקו כמובן לחיפוש במנוע החיפוש של גוגל, לפתוח חשבון ברשת החברתית גוגל+, לערוך שיחת וידיאו ב Hangout , ולשלם על השיעור באמצעות הארנק של גוגל.

שיתוף פעולה עם חברות מסחריות

גוגל מאפשרת גם ל-1000 חברות מסחריות להציע את שירות הייעוץ שלהן לגולשים. חברות רפואיות יוכלו לפתח שירות ביקור רופא למשל. "רוב המידע המשמעותי נמצא במוחות האנשים, אנחנו יכולים לחשוף את העולם כולו", אמר אודי מנבר, סגן מחלקת ההנדסה בחברה.

מהם המכשולים בשירות?

הבעיה העיקרית סובבת סביב עניין התשלום. מחירי השיעורים יקבעו על ידי המורים, ויכולים להינתן גם בחינם. גם הרווח של גוגל נלקח בחשבון, והיא תדרוש עמלה בגובה 20 אחוזים לכל שיעור. בעיה נוספת שעשויה להתרחש היא הטרדה, או הונאה. על כך עונים בגוגל כי גם לנושא יש פתרון ויימצא מען לגולשים. 

גוגל מאפשרת לכל אחד מעל גיל 13 לקחת שיעור פרטי ולכל אחד מעל גיל 18 להעביר שיעור כזה. כמובן שכבר מוצעים מספר שירותים כאלה ברחבי הרשת. אבל כאשר ענקית כמו גוגל נכנסת לעניין, יהיה קשה להתחרות בה.