בעתיד הקרוב נוכל לקרוא באמצעות במשקפיים (צילום: חדשות 2)
בעתיד הקרוב נוכל לקרוא באמצעות במשקפיים | צילום: חדשות 2

מכשירי הטלפון החכמים ששינו את חיינו קרובים לעשות קפיצת דרך טכנולוגית משמעותית נוספת. חוקרים מבלגיה טוענים כי בקרוב נוכל לצפות בהודעות טקסט שישודרו ישירות לעינינו באמצעות עדשות מגע מתוחכמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פיתוח חדש של עדשות המגע בעלות תצוגת LCD כדורית יאפשר לנו לצפות במידע כפי שלא חווינו אותו מעולם. פריצת הדרך הזאת נשמעת מעט עתידנית, אך נראה כי החוקרים התגברו על רוב המכשולים שעמדו בפניהם.

באמצעות הרכבת העדשות פורצות הדרך נוכל בקרוב לצרוך תוכן חזותי ממש כפי שאנו רגילים לעשות באמצעות המכשירים הסלולרים אליהם אנחנו רגילים. כך למעשה בשנים הקרובות תוכלו לקרוא את הכתבה הזאת ממש דרך העדשה, ללא כל צורך במכשיר מתווך.

רק לפני מספר חודשים הציגה גוגל את משקפי המידע מתוצרתה שמספקים מידע ישירות לעיני המשתמש. למעשה מדובר בטכנולוגיה זהה, החוקרים הבלגים עמלים על פיתוח תוצגה מעט מעוגלת יותר שתכסה את בסיס העדשה כולה - משימה שעד כה לא צלחה.

וכשהעתיד נמצא מעבר לפינה, נראה כי חברות טכנולוגיה נוספות רוצות להשתלב במרוץ. אחרי גוגל, התבשרו כי גם אפל עושה צעדים ראשונים על מנת להדביק את הפער שנוצר וכבר הספיקה לרשום פטנטים על משקפיים חכמים משלה.

האם עדשות מתוחכמות יחליפו בעתיד את הסמארטפונים? קשה לנבא כבר עכשיו. אך נראה כי היום שבו נהיה מחוברים כולנו לרשת ישירות לגופנו קרוב מהצפוי. אם נאמין לחוקרים, את העדשות המרהיבות נוכל לרכוש רק בעוד חמש שנים.