אתר מפלגת הליכוד (צילום: חדשות)
אתר הבית של הליכוד | צילום: חדשות

הבחירות הקרובות, כמו שלימדו אותנו המומחים בארה"ב, יתנהלו בעיקר ברשת. במיוחד בגלל זה החלטנו לסקור את אתרי המפלגות שרוצות לכבוש את הכנסת הבאה. האתר הראשון אותו בדקנו הוא אתר מפלגת הליכוד, שעל פי הסקרים, תגרוף בפברואר הקרוב את כל הקופה..

את האתר בחנו לפי ארבעה קריטריונים: תדירות עדכון, עיצוב, חיפוש ברשת וקישורים.

עדכון: באתר מפורסמים בלוגים של מועמדי הליכוד לכנסת, שמשתנים מדי כמה ימים, ידיעות הקשורות לליכוד וידיעות אחרונות מתוך קהילת הגולשים לאתר. הידיעה האחרונה לדוג' שפורסמה בזמן כתיבת שורות אלה , הייתה על "ההופעה המחשמלת במרכז בגין" ועודכנה כשעה וחצי לפני כתיבת שורות אלו , מרשים.

עיצוב: האתר של הליכוד, כצבעי התנועה והדגל נצבע בצבעי כחול לבן עזים. באתר משתמשים ב"ליכוד TV", קונספט מעניין לאתר מפלגה עם קטעים המדברים בשבחי המפלגה, שבחי המדיניות בנושאים מסוימים, בעיקר כאשר הם נישאים מפי אנשים חיצוניים לתנועה וכמובן שבחים ליו"ר התנועה. גם את דברי יושב ראש התנועה ניתן לשמוע בקלות כאשר תמונתו מתנוססת בגאון בראש העמוד ובקולו ניתן לשמוע את היו"ר – בנימין נתניהו, מבקש מתומכיו לבוא ולעזור למאמץ המפלגתי.

חיפוש: כאשר מקישים במנוע החיפוש גוגל את המילים "הליכוד" (1,560,000 איזכורים), "מפלגת הליכוד", או אפילו באנגלית, "likud", הבחירה הראשונה תמיד תהיה אתר הליכוד הרשמי של התנועה, אפילו לפני ויקיפדיה. זהו מדד יעיל שנותן את הביטחון לכך שתומך בתנועה שרוצה להגיע לאתר ולא מכיר את הכתובת המדויקת לא יגיע לאתר מתחזה.

קישורים: אין ספק שהאתר של הליכוד הוא אתר מתקדם בכל הקשור לשילוב הקידמה והגעה אל הבוחר בדרכים מקוריות. דרך האתר ניתן לצפות בעמוד הראשי בוידאו של יו"ר התנועה, לקרוא על פעילויות, להצטרף לכאלה או אפילו להתפקד לשורות התנועה. האתר מקשר את הגולשים אף לדפי בית באתרים אחרים כמו "פייסבוק" ו"יו טיוב" שם קיים מידע נוסף בנושא התנועה.

ציון: 9. מדובר באחד מאתרי הבחירות היותר טובים שתיתקלו בהם ברשת. אתר מגוון, חדשני, מתעדכן בתדירות גבוהה ובסך הכל אפילו מעניין גם לכאלו שאינם תומכים מובהקים של הליכוד.

מהליכוד נמסר כי "במפלגה החליטו כבר לפני חודשים רבים כי האינטרנט יהיה כלי מרכזי בקשר עם הציבור, לפיכך קמה קבוצת הקמה שפעלה בחודשים האחרונים מול מומחים מהארץ ומחו"ל שסייעו לה בהקמת אתר האינטרנט הפוליטי מתקדם. לפיכך, גם תקציב קמפיין האינטרנט של התנועה הוא משמעותי והוא מוערך בכשליש מתקציב הבחירות כולו".