אחד האנשים שעזרו לאובמה להיבחר לנשיא ארה"ב הוא מייקון פיליפס, שניהל את הקמפיין המוצלח באינטרנט ובפייסבוק. בביקורו בישראל הוא נותן כמה עצות לפוליטיקאים הישראלים, גם לאלה שחושבים שאפשר לקיים את כל הקשר עם הבוחר באמצעות פייסבוק.

"איש 500 מיליון הדולר" הוא הכינוי של פיליפס בבית הלבן, על שם הסכום העצום שהצליח לגייס לזכות המועמד ברק אובמה בבחירות לנשיאות ב-2008. יש שזוקפים לזכותו את הניצחון בבחירות ואת השינוי הדרמטי מגיוס ההון בבחירות - מתורמים עשירים, אנשי עסקים מבוססים שתורמים סכומי ענק ומצפים לנשיא ידידותי בבית הלבן, לתורמים עממיים שתורמים סכומים קטנים באינטרנט.

לאחר פגישתו עם ראש הממשלה נתניהו אמר פיליפס כי הוא נדהם מהחשיבה לטווח ארוך שקיימת במשרדי הממשלה בנוגע לשימוש בכלים שמאפשר האינטרנט. "אתה תמיד פוחד שהכלים האלה יהפכו רק למגה-פון, דרך להפיץ מידע, וזה לא קורה כאן".

נכון שאחוזי הצפייה בתשדירי הטלוויזיה יורדים, אבל יש לו חדשות למי שחושב שאפשר לנהל את הקשר עם הבוחר בפייסבוק: "כל מי שיגיד שהוא מתעלם מהתקשורת המסורתית הוא או טיפש או שקרן, משום שהתקשורת הותיקה היא עדיין בעלת משקל עצום, היא נחשבת אמינה ואנשים נוטים לצרוך מידע ממנה, היא עדיין מאשרת מה שמופיע ברשת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק