להקת החיפושיות - עכשיו התואר האקדמי (צילום: חדשות 2)
ראשונים בקצב וברשת | צילום: חדשות 2

עד 2001, האנציקלופדיות היו כבדות מאוד ומעוטרות בכריכה קשה. בתי ההוצאה לאור התפארו שניתן למצוא בספרים הכבדים הכול - מהרגלי האכילה של זוחלים במוזמביק ועד לערי הבירה ונשיאי העולם. היום הקהל הרחב מגיע לאנציקלופדיה הנפוצה והרחבה ביותר, כדי ללמוד פרטים על כוכבי פופ ואתרים ברשת.

עיתון 'הדיילי טלגרף' הבריטי פרסם לאחרונה את רשימת 50 הערכים הנצפים ביותר באתר האינטרנט וויקיפדיה בשנתיים האחרונות. הדף הנצפה ביותר הוא כמובן דף הבית של וויקיפדיה, אבל הערך הנצפה ביותר, הוא הערך על הרביעייה המופלאה מלונדון: החיפושיות.

בשנת 2008 לבדה נכנסו בממוצע 111,896 גולשים ביום אחד לשני הדפים השונים על להקת החיפושיות. הערך מייקל ג'קסון באופן לא מפתיע נמצא במקום השני בכמות הצפיות, עם כמעט 80 אלף כניסות לדף ביום. יממה לאחר מותו של ג'קסון, נכנסו לדף של מלך הפופ 5.9 מיליון גולשים. בנוסף מופיע ג'קסון בערכים בולטים נוספים באתר.

מייקל גקסון בהשקת סיבוב הופעות עולמי
מייקל ממשיך לחיות ברשת | צילום:

אתר הווידאו יו טיוב פופלרי גם בוויקיפדיה שמספקת מידע על האתר ועל הפעילות בו. 72,318 כניסות ביום זיכו את האתר במקום השלישי. בטלגרף מסבירים שהגולשים נכנסים לדף כדי להבין "על מה כל הרעש".

בודקים בוויקיפדיה מה זה ויקיפדיה

באופן מפתיע, הדף שמסביר על הוויקיפדיה בעצמה הגיע למקום הרביעי עם 52 אלף כניסות ביום. מיד אחריו במקום החמישי מופיע הערך של המנהיג החזק בעולם ומסתבר שהדף שמספק פרטים אודות נשיא ארצות הברית ברק אובמה מושך מידי יום קצת פחות מחמישים אלף גולשים.

טד קנדי נפטר (צילום: AP)
המתים מושכים גולשים | צילום: AP

ייחודה של האינציקלופדיה המקוונת הוא בכך שהערכים בה מתעדכנים במשך הזמן והמחקרים של הטלגראף מראים שהמוות אינו מחוסר עבודה. דירוג הדפים מגלה פרטים מעניינים על תחומי העניין של הגולשים: במקום השישי נמצאים הדפים של "מקרי מוות ב-2009" ו"מקרי מוות ב-2008" עם 49 אלף כניסות ליום ממוצא.

עמוד הוויקיפדיה על ארצות הברית מזמין 46,545 גולשים ביום. למרבה הפלא הדף לא מופיע ברשימת הדפים שסופגים הכי הרבה עקיצות, נאצות וקללות. דף המפלגה הרפובליקנית ודף המפלגה הדמוקרטית האמריקנית - דווקא כן מופיעים ברשימות האלו.

אין תמונה
מה אומרים באתר על האתר

כמו במקרה של יו טיוב, גם פייסבוק מושך כניסות רבות והדף של הרשת החברתית זיכה אותה במקום התשיעי. הדף שמסיים את העשירייה הפותחת הוא הדף של ויקיפדיה על חדשות היום. 41 אלף גולשים מחפשים את חדשות היום באנציקלופדיה הרשתית.

לחצו כאן כדי לצפות ב-40 הערכים המבוקשים הנוספים