לא הכל יום ניתנת לנו אפשרות לצפות בצילומי וידאו נדירים ומרגשים של אנה פרנק, הצעירה היהודיה שנרצחה על ידי הנאצים במלחמת העולם השנייה - והפכה לסמל עבור העם היהודי כולו.

אמש הועלה לאתר יו-טיוב ערוץ מיוחד שמוקדש לצעירה היהודייה. ערוץ הווידאו מרכז כל פיסת מידע, ראיון ורעיון בנוגע לילדה ההולנדית שהפכה לסמל לזוועות שעולל הרייך השלישי.

האתר מציג מספר עדויות וראיונות על אנה, ובתוכם קטע וידאו נדיר ומיוחד בו נראית פרנק נשענת על מרפסת ביתה באמסטרדם - כדי לראות חתונה שנערכה ברחוב בו התגוררה. הווידאו צולם בחודש יולי 1941, כארבע שנים לפני שאנה נרצחה.

מסר של סובלנות לעולם כולו

אנה פרנק (צילום: מוזיאון אנה פרנק)
אנה פרנק נשענת על חלון ביתה | צילום: מוזיאון אנה פרנק

באתר ניתן לצפות גם בראיון עם אביה של אנה - אוטו פרנק, ובעוד תמונות רבות שהוצגו עד עכשיו רק במוזיאון לזכרה של אנה פרנק. דוברת המוזיאון שממוקם באמסטרדם הביעה תקווה כי "בעזרת ערוץ אנה פרנק ביו-טיוב אנו משדרים מסר של סובלנות לעולם כולו".

בערוץ אפשר למצוא גם את מנהיג מתנגדי משטר האפרטהייד בדרום אפריקה נלסון מנדלה, שמספר כיצד יומנה של אנה פרנק חיזק אותו ונתן לו השראה, גם בעת שישב בכלא של המשטר הגזעני מהמאה הקודמת. יומנה של אנה פרנק, שהודפס לראשונה בשנת 1947, תורגם מאז לכ-70 שפות נוספות. 

מחבואה של אנה פרנק נחשף לנאצים באוגוסט 1944, היא נשלחה למחנה ברגן בלזן בצפון גרמניה, שם נרצחה במרץ 1945.