גוגל - לא רק במחשב: ענקית החיפוש לא מפסיקה לפתח את ביצועיה, ועכשיו היא פורצת את גבולות המסך הקטן ופועלת למען איכות הסביבה.

החברה רוצה להיות מובילה גם מבין החברות שמועילות לכדור הארץ, והיא עובדת בחודשים האחרונים על פיתוח ירוק במיוחד. בקרוב יוכלו הגולשים לצפות ב"מונה חשמל גוגלי" - גרף אישי שמציג את צריכת החשמל הביתית. בגרף יוצגו המכשירים שצורכים הכי הרבה אנרגיה והאינפורמציה המחשמלת תומר למונחים כספיים.

על הפיתוח החדש אחראים ביל וויל, מהנדס בכיר בחברה והאסטרונאוט לשעבר אד וו, שטוען כי "מה שלא ניתן למדידה - לא ניתן לניהול יעיל".

נדגיש רק כי הפיתוח הירוק שבהחלט יוכל לסייע לכם בניהול חסכני של משק הבית עדיין לא יצא לשוק. וכשזה יקרה - תוכלו להגיע אל המונה הגוגלי בקלות מהמחשב האישי.

המוטו: טוב לסביבה- טוב לעסקים

מטה גוגל עובר לטכנולוגיה ירוקה (צילום: חדשות 2)
כ-9,000 קולטי שמש על גג משרדי ההנלה של גוגל | צילום: חדשות 2

בתחום חיפוש המידע גוגל היא ללא ספק השלטת בשוק, מה שלא גורם לחברה העולמית להתעלם מנושאים אחרים, בהם איכות הסביבה. מעבר לפיתוח עליו עובדת החברה, ראוי לציין את סביבת העבודה שהיא יצרה.

ברוח המוטו: "מה שטוב לסביבה, טוב לעסקים" אווירת העבודה בחברה כולה בסימן ירוק. על גגות משרדי החברה ממוקמים קולטי שמש שמספקים אנרגיה, העובדים ממחזרים את מזונם ומכוניות היברידיות משמשות את העובדים לשם ביצוע שליחויות ומטלות. מי יודע, אולי בקרוב הצבע הירוק ישתלט על כל האותיות בלוגו הצבעוני של החברה.