הבולשת האמריקנית ה-FBI פותחת באחת החקירות היותר מוזרות בתולדותיה, אבל עם כל הסימנים של העולם המודרני במאה ה-21. הוריהם של תלמידים בבית ספר תיכון של פרבר בפילדלפיה הגישו תלונה על כך שבית הספר חילק לתלמידים מחשבים ניידים עם מצלמות שבאמצעותן עקב בית הספר אחר פעילותם של הילדים בבתיהם.

"אני לא חושבת שלבית הספר יש זכות לשים מצלמות בבתי הילדים, בחדרי השינה שלהם ולרגל אחריהם", אומרת הולי רובינס, שבנה התלונן נגד ריגול מצד בית הספר. בית הספר הפעיל את הלפטופים של הילדים מרחוק ללא ידיעתם של התלמידים וללא ידיעת הוריהם.

"כרגע קיבלתי אימייל מהבת שלי והיא נסערת מאוד", סיפרה אם של אחת מתלמידות בית הספר. "היא כתבה 'אמא, המחשב הזה פתוח כל הזמן בחדר השינה שלי, גם כשאני מתלבשת'".

הסיפור התפוצץ כשבית הספר הגיש תלונה נגד אחד התלמידים על שימוש בסמים והתנהגות בלתי הולמת. "היא חשבה שאני מוכר סמים וזה ממש לא נכון", אמר בלאק רובינס, תלמיד שהתלונן. גם מארק רוטנברג, מומחה לאבטחת מידע מופתע ואומר כי אנשים לא היו מעלים על דעתם בכלל שבית ספר מסוגל לעשות דבר כזה.

אמריקה תיכנס עכשיו לוויכוח ארוך אך מרתק, על גבולות החדירה לפרטיות באמצעות הטכנולוגיה המודרנית. יהיה מעניין לראות לאן זה עוד יתפתח.