אחרי המתנה של חודשים ארוכים ולאחר ההשקה המתוקשרת בשבוע שעבר - החלה היום רשמית מכירתו הפומבית של האייפון 5. לקול תשואות העובדים בחנות הדגל של חברת "אפל" בסידני וגם של ההמונים שהמתינו שעות בתור, נפתחו הדלתות וחובבי הגאדג'טים קיבלו את מבוקשם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זמן קצר לאחר מכן החלה החגיגה גם בטוקיו שביפן. בהמשך היום יגיעו כצפוי תמונות דומות מאירופה וצפון אמריקה. ישראל, כמו בדרך כלל בהשקות מן הסוג הזה, תצטרך להמתין מספר שבועות לאירוע המרגש.

מחירו של המכשיר דומה למחיר האייפון 4S היום: 199 דולרים ל-16 ג'יגה, 32 ג'יגה עולה 300 דולרים ו-64 ג'יגה עולה 400 דולרים. מנכ"ל אפל, טים קוק, עדכן את התכונות החדשות של המכשיר: משקלו קל יותר ב-20% מהמכשיר קודם והוא עומד על 112 גרם בלבד, המסך הוגדל לארבעה אינץ' וכל האפליקציות יותאמו לגודלו החדש של המכשיר, שעשוי כולו מאלומיניום וזכוכית.

מהיר יותר, צילום איכותי

שיפור נוסף במכשיר היא הקליטה הסלולרית LTE, מה שלמעשה מהווה "דור רביעי" בטכנולוגיה הסלולרית. גם המעבד של המכשיר והמעבד הגרפי חדשים, והם יהיו מהירים פי שניים מהאייפון 4S. בהתאם לכך, יתארכו חיי הסוללה.

גם אפשרויות הצילום במכשיר החדש מגוונות הרבה יותר. אמנם חדות הצילום תעמוד על שמונה מגה פיקסל, אך איכות הצילום בחושך תשתפר משמעותית. כך גם איכות הצילום בווידאו שתעמוד על איכות של 1080 HD. למצלמה החדשה אפשרות לזיהוי אוטומטי של פרצופים.