הנער מכר טון סמים דרך האינטרנט (צילום: חדשות 2)
עתיד הגלישה כבר כאן. אילוסטרציה | צילום: חדשות 2

כל גולש הקורא את המילים הללו, ככל הנראה משתמש במערכת אינטרנטית המבוססת על TCP או בתרגום חופשי, פרוטקול שליטה והעברה. מערכת זו מווסתת את התעבורה האינטרנטית באופן שאמור למנוע עומס על השרתים. כלומר, זו המערכת שמחליטה באיזה נתיב יגיע המידע העובר ברשת האינטרנט לכל משתמש ומשתמש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דרך זו היא אכן יעילה והיא אף משתפרת עם הזמן. אך מערכת זו תוכנתה על ידי מתכנתים אנושיים. חוקרים באוניברסיטת MIT שבבוסטון, הודיעו על יצירת מערכת חדשה לחלוטין העונה לשם REMY. מערכת זו תוכל לבנות ולנתב את השימוש באינטרנט באופן יעיל הרבה יותר וללא מעורבות של מתכנת אנושי. כל זאת, מבלי הצורך לשדרג את חבילת האינטרנט של המשתמש.

המערכת החדשה תמדוד את כמות המידע המועבר ברשת, תעריך כמה אנשים ישתמשו באותו הקישור, תבצע חישוב של רוחב הפס שיידרש להעברת המידע ותדע לאמוד את הזמן שידרש עבור כל העברה.

לאחר ביצוע מדידות אלו, המערכת תבחר את האופציה הטובה ביותר כדי לספק את המידע באופן המהיר ביותר עבור כל משתמש.

התוצאה של השיפור הטכנולוגי הזה, הוא האצה של מהירות מעבר המידע על גבי רשת האינטרנט פי שלוש. כל זאת, ללא הצורך בהגדלת רוחב הפס של המשתמש.

כך שבמידה ותכנס מערכת זו לשימוש גלובלי, הגולשים באינטרנט יזכו ליהנות מגישה מהירה הרבה יותר לכל התכנים המצויים ברשת, מבלי הצורך להוסיף אף לא שקל אחד עבור השירות המתקדם. כך לפי מחקר שפורסם במגזין האמריקני מדע פופולרי.