זוכרים איך פעם, הרבה לפני עידן "האח הגדול" וההתמכרות לפייסבוק, היה לאמא פתרון מאוד פשוט לנדודי שינה מטרידים: "תשתו חלב חם" או "תספרו כבשים", היא הייתה מציעה בביטחון - וכמה דקות מאוחר יותר כבר מצאתם את עצמכם שקועים בתוך חלום.

היום, כשגם האמהות לא יכולות לחיות בלי חיבור מהיר לאינטרנט, מתברר שיש לא מעט "תרופות סבתא" וירוטאליות ברשת - שבוודאי יגרמו גם לעפעף העיקש ביותר לצנוח בכבדות.

הכירו למשל את קורי וויליאמס. לפני שנה החליט הצעיר האמריקני לנסות ולספור עד אינסוף. "או שזה יהיה ההישג הכי גדול שלי בחיים או קטע הווידאו הכי טיפשי שצילמתי אי פעם", הכריז בתחילת האתגר.

בדקות הראשונות עוד עמד קורי בגבורה במשימה, אך עם הזמן גילה שיש דברים מעניינים הרבה יותר מלדקלם ספרות. שעה ו-1,999 מספרים לאחר מכן הוא נכנע וכיבה את המצלמה.

חשבתם שזה משעמם?מסתבר שזו רק ההתחלה. באתר שיתוף הסרטונים יו-טיוב תוכלו למצוא לא מעט סרטונים שגורמים אפילו לדיוני הכנסת להיראות כמו בילוי בלונה פארק. מהפרה שלועסת עשב, דרך מכונת כביסה בפעולה ועד תיעוד מרגש של מחדד. יותר ויותר גולשים מאתגרים את סבלנותם של חבריהם, ולמרבה הפלא מצליחים לסחוף אחריהם לא מעט צופים מכורים.

בסרטון "צבע מתייבש" לדוגמה, צפו יותר מ-140 אלף בני אדם ונפעמו לגלות במשך 10 דקות איך, ובכן, צבע מתייבש. ולא מדובר בנחלתם של גולשים אנונימים בלבד.

גם כוכבת הסרטים ג'סיקה אלבה נכנעה לשיגעון. היפהפייה האקזוטית הסכימה להשתתף בתחרות בהייה ברשת והוכיחה שהיא הרבה יותר מגוף מושלם. במשך דקה ארוכה מסתכלת אלבה בעיניים גדולות למצלמת האינטרנט מבלי למצמץ ולדבר. נשמע לכם משעמם? אז אתם כנראה במיעוט. מסתבר שקרוב ל-10 מיליון גולשים נשארו דבוקים למסך בזמן הזה. מעניין באמת למה.