האתגר הגדול שעומד בפני מייסד פייסבוק מארק צוקרברג, ומתחריו ברשתות החברתיות, הוא המעבר מאירוח התוכן של הגולשים ליצירת רווחים. השאלה הגדולה היא איך עושים מהסטטוסים של הגולשים רווח? לפרזמה, סטארט-אפ ישראלי הנמצא ברשימה היוקרתית של 200 החברות הגלובליות בתוכנית המפתחים של פייסבוק - יש אולי את התשובה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החברה הישראלית יצרה מערכת מתוחכמת, שמאפשרת לגופים או חברות מסחריות לעשות סדר בעולם הדיגיטלי. המערכת שמוטמעת בדפי הפייסבוק באמצעות טאב, מספקת תמונה מלאה ובזמן אמת על המתרחש ברשתות החברתיות באמצעות תוכן גולשים. המשמעות: אם העלתם תמונה מהופעה ב"עונת התרבות של ירושלים", או שיתפתם כתבה מעמוד הפייסבוק של חדשות 2, כל המידע יגיע מיד לפיד המיוחד.

כך, כל משתמש יוכל ליצור לעצמו את הסיפור שלו, סביב נושאים שבחר והמערכת תדע לרכז עבורו את כל מקורות התוכן הרלוונטיים, שמבוססים כמובן על המעגלים החברתיים. הדבר עשוי לייתר את הצורך בכניסה לכל רשת חברתית בנפרד. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט סיפר מנכ"ל החברה אורי מגן, כי הפוטנציאל כבר זוהה, ופרזמה הוזמנה לעמוד מול 69 חברות מכל העולם בתחרות החדשנות העולמית של פייסבוק.

עיצוב חדש למשקפי גוגל

גוגל מתכננת להשיק את המשקפיים החכמים בשנת 2014. מלבד הבעיות הקשורות בנושאי פרטיות ומדינות, שכבר הודיעו כי יגבילו את השימוש במשקפיים באזורים ציבוריים, רבים מסתייגים דווקא מהעיצוב החללי של המשקפיים. המסגרת המביכה שלהם והמצלמה המסורבלת מרתיעה רבים - ובגוגל כבר חוששים.

חברת סוסביטס עיצבה משקפיים מסוגננות מבלי לוותר על הפיצ'רים של משקפי גוגל אבל הוסיפה גם כמה משלה כמו חיי סוללה ארוכים וכונן זיכרון.

לוויין של נאס"א יעזור לחקלאים

פוטוסינתזה זהו תהליך בו צמחים ממירים את אור השמש לאנרגיה. אמנם את התהליך אנחנו לא יכולים לראות בעין אנושית, אך לווייני נאס"א דווקא כן מסוגלים לצפות בו.

במחקר חדש שערכו במעבדות נאס"א מיפו את תהליך הפוטוסינתזה על פני כדור הארץ. מפות אלו יעזרו לחשוף מגמות בפוטוסינתזה לאורך זמן, יסייעו לחקלאים לזהות גידולים בריאים, ולאקולוגים להבין טוב יותר את הצמחייה העולמית ואת תהליכי מחזור הפחמן.