חיים סבן
חיים סבן | צילום: חדשות 2

"מדינת ישראל נשענת על שני יסודות - כושר ההרתעה של צה"ל והיחסים עם ארה"ב" - כך אמר היום איש העסקים חיים סבן, יו"ר קבוצת SCG ואחד מבעלי השליטה בחברת בזק, במסגרת תערוכת ה"בזק אקספו". כאן בחדשות 2 באינטרנט אנו מעבירים את הכנס בשידור חי.

סבן נחשב לאחד אנשי העסקים המשפיעים ביותר על תחום התקשורת בישראל. בכנס שעוסק בשינוי מהפכני בתחום התקשורת הקווית בישראל התייחס סבן גם לרם עמנואל, ראש סגל הבית הלבן ואמר כי טובת ישראל חשובה לעמנואל.

"רם עמנואל הוא חבר של ישראל, שלא יהיו אי הבנות", ציין סבן. "ביטחון ישראל חשוב לו. הוא יותר נצי מ-50% מישראל, יש לו גישה שמאלנית לפתרון הסכסוך הישראלי פלסטיני. המדינה נוטה ימינה ולכן הוא מתקבל בצורה שלילית".

מקורבי ראש הממשלה נתניהו משוכנעים שעמנואל מסית את הנשיא האמריקני מאחורי הקלעים נגד ישראל. הם טוענים כי הוא טינה לנתניהו עוד מהתקופה שהיה יועצו הבכיר של ביל קלינטון.  

בנוסף התייחס סבן לתופעה שבה אנשי עסקים מתייעצים עם מקובלים: "לי יש רבנית אחת - אשתי שנמצאת פה בקהל",  אמר וזכה למחיאות כפיים מהקבל.

בזק מציגה: טכנולוגייה מהפכנית בתחום התקשורת

שינוי מהפכני בתחום התקשורת הקווית בישראל - זה מה שמבטחה חברת בזק. היום, לאחר שנה של הכנות, מסירה בזק את הלוט מטכנולוגיית ה-NGN, המבוססת על סיבים אופטיים וצפויה להביא לשינוי בתערוכת הבזק אקספו.

במסגרת התערוכה, שתתקיים במרכז הירידים בתל אביב, נחשפים חידושים מהפכניים בעקבות הטכנולוגיה החדישה ,שבעיקרה מאפשרת רוחב פס גלישה של 50 מגה. המשמעות: הגולש הישראלי יוכל להוריד תכני אינטרנט ותוכן במהירות עילאית. בכנס יוצגו מגוון פתרונות טכנולוגיים מתקדמים שייעצבו, כך נטען, את ישראל של המחר.

במסגרת תערוכת הבזק אקספו מוצגים מספר חידושים שהטכנולוגיה תאפשר, בכל תחומי החיים. בין היתר יהיה אפשר להעלות למחשב סרטי היי דפנישן תוך דקות מועטות, ולהתחבר למצלמות אבטחה שיספקו תמונות באיכות מעולה גם מטווח רחוק מאוד.

במהלך הכנס מתקיימים פאנלים ומופיעים מרצים אורחים בעלי שם עולמי, איש העסקים חיים סבן והאתלט האגדי קרל לואיס. חלל התערוכה יכולל מתחמי הדגמה אינטראקטיביים, הסברים והרצאות.

לפרטים נוספים על הכנס